Pokarmy Tetra Natura

 

0    Tetra Natura jest pełnowartościowym pokarmem o miękkiej konsystencji. Naturalny pokarm wysokiej jakości, bogaty w składniki odżywcze i witaminy jest idealny dla większości ryb akwariowych. Posiada konsystencję żelu dzięki czemu jest miękki, łatwy do pogryzienia. W wodzie zachowują one zwartą formę dzięki czemu minimalizują powstawanie efektu mętnej wody.

7

   . Pokarmy Tetra Natura dostępne są w dwóch postaciach: saszetek do regularnego karmienia zapewniających pełnowartościową dietę oraz uzupełniających bloczków zapewniających dostęp do pokarmu przez 24h, idealnych zwłaszcza dla ryb wolno pobierających pokarm i płochliwych.

8

    Tetra Natura oferuje 5 wersji smakowych aby zapewnić zróżnicowaną dietę dostosowaną do potrzeb poszczególnych gatunków ryb. Żelowe saszetki dostępne są w wersji z ochotką i krylem (Bloodworm Mix), z artemią i cyklopem (Brine Shrimp Mix) oraz z algami nori (Algae Mix), a żelowe bloki: z cyklopem i dafnią (Cyclops Block) oraz z algami nori (Algae Block).

5
Z pojedynczej saszetki wyciskamy pokarm w postaci pasty żelowej bezpośrednio do akwarium.
9

Pokarm w zależności od wyciskania tworzy mniejsze lub większe kawałki opadające na dno.

4

Duże ryby chwytają nawet bardzo duże kawałki które są miękkie i nie powodują zadławień u ryb. Mniejsze rybki mogą żerować także na większych kawałkach rozdrabniając go, gdyż pokarm jest w formie miękkiej.

6

Opadły pokarm który nie został spożyty prze inne ryby zjadają zbrojniki.

2

Pokarm w bloczkach jest bardzo chętnie zjadany przez zbrojniki
Bloczki pokarmowe są bardzo przydatne w czasie wykarmiania młodych glonojadów.
3

Najchętniej są zjadane pokarmy zawierające algi nie tylko prze ryby denne ale także przez Żaglowce wysokie.

1

W akwarium morskim najchętniej pokarmy te spożywają krewetki z rodzaju Lysmata amboinensis oraz Lysmata debelius

Tetra Natura jak żaden inny pokarm odpowiada naturalnym wymaganiom i zwyczajom żywieniowym ryb ozdobnych. Jest to także wspaniała alternatywa dla pokarmów mrożonych.