Akwarium 200 litrów – 2006

 

Tanganika


tanga
Akwarium to powstało po przywiezieniu we Wrześniu młodych Trpoheusów z Krakowa
Wymiary 100 x 40 x 60 cm. Filtracja Fluval 303 z deszczownią. Podłoże piasek kwarcowy. Wystrój na razie ubogi w postaci kilku kamieni.

Zlikwidowane 27 września 2006 roku.

W akwarium zamieszkuje 10 młodych Tropheus sp. Chimba F-1 z wystawionym certyfikatem przez firmę „Tropheus Tanganika”

chimba2

tanga1

Rybki są jeszcze nie wybarwione i wyglądają jak zebry w paski. Najczęściej przebywają w okolicach kamieni zbijając się w gromadkę.

chimba

Mimo że są bardzo młode to płetwy zaczynają się im wybarwiać na czerwono.

chimba1

Czasami można zaobserwować jak jedna z największych rybek w czasie żerowania na kamieniach wybarwia się tracąc młodzieńcze pręgi.

tanga5

Mając na zbyciu dużą paprotnicę posadziłem ją do tropheusów. Dosadziłem także grążela i nurzańca olbrzymiego tworząc w ten sposób zieloną tanganikę.

tanga4

Myślałem ze długo ta paproć nie porośnie bo „trofcie” szybko ją zjedzą, ale jak na razie to nic się nie dzieje a paprotnica wypuszcza młode liści które są dobrym schronieniem dla rybek. Zauważyłem że rybki dobrze się czują wśród zieleni. Wiem że jest to sprzeczne z naturą i biotopem Tanganiki ale zobaczymy co nowego przyniesie to doświadczenie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Po dwóch miesiącach jednak paprotnice musiałem usunąć bo zostały z niej tylko łodygi, a grążel i nurzańce rosną dość ładnie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Trofeusy zgodnie ze swoją naturą najbardziej teraz lubią przebywać w pobliżu kamieni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Po kilku miesiącach dodałem kamieni aby zwiększyć ilość ukryć dla ryb. Samce zaczęły między sobą walczyć o terytorium jak i o wpływy w całym stadzie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zlikwidowane 27 września 2006 roku.