1965 Wystawa Ryb i Roślin Katowice

 


Z    ŻYCIA    P . Z . M . A

 

I Wojewódzka Wystawa Ryb i Roślin
Egzotycznych w Katowicach

Z ciekawszych wydarzeń ostatniego okresu warto odnotować zorganizowanie pierwszej wojewódzkiej wystawy ryb i roślin egzotycznych w Katowicach w czasie od 8 do 20.6.65 r. Wystawę zorganizowano w pałacu Młodzieży im. Bolesława Bieruta w Katowicach przy pomocy Dyrekcji tego pałacu, za co PZMA składa serdeczne podziękowanie.
Głównym organizatorem wystawy była sekcja młodzieżowa Polskiego Związku Miłośników Akwarium przy Pałacu Młodzieży i Koło PZMA w. Chorzowie.
W wystawie wzięło udział sosnowieckie „Egzotarium”, wystawiając dwa duże, pięknie urządzone akwaria.
Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem społeczeństwa miasta Katowic i okolicy. Komisja Zarządu Głównego Polskiego Związku Miłośników Akwarium dokonała oceny wystawy. Za pięknie urządzone akwaria przyznano w grupie zespołowej: I miejsce „Egzotarium” w Sosnowcu i Sekcji Młodzieżowej P.Z.M.A. Pałacu Młodzieży w Katowicaoh.
W grupie nagród indywidualnych wyróżniono I nagrodą m.in.Ob.Henryka Nalewajke za rasowe czarne teleskopy, ob. Jana Muskietorza za wystawienie bystrzyków złotoplamych /Hyphessobrycon griemi/ i ob. Andrzeja Bilińskiego za czarnego bystrzyka neonowego /Hyphessobrycon herbertaxelrodi/.

AKWARIUM NR 1/1966