Close Menu
GŁÓWNA
RELACJE
MORSKIE
SŁODKOWODNE
MOJE AKWARIA
LITERATURA
LINKI
Facebook
X (Twitter)
Instagram
Najczęściej odwiedzane
XIII Spotkanie Tanganickie
Warszawskie Dni Akwarystyki
Aquapark Reda
Akwarium Gdynia
Preparaty do wody w akwarium słodkowodnym
Aquascaping – Podstawowe zasady
Wielki Atlas Ryb Akwariowych
Mistrzostwa Polski Hodowców Gupika 2023
Facebook
X (Twitter)
YouTube
Google
Pinterest
GŁÓWNA
RELACJE
MORSKIE
SŁODKOWODNE
MOJE AKWARIA
LITERATURA
LINKI
You are at:
Home
»
FAUNA I FLORA
»
ATLAS RYB
»
ryby a
ryby a
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
WYKAZ POLSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
Ł |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
Ś |
T |
U |
W |
Z |
Ż |
Abactochromis labrosus
– Pyszczak grubowargi
Abbottina rivularis
– Nibykiełb amurski
Aborichthys elongatus
Aborichthys garoensis
Aborichthys kempi
Abramis brama
– Leszcz
Abramites eques
– Stojaczek kolumbijski
Abramites hypselonotus
– Stojaczek marmurkowany
Acanthicus adonis
– Tarczobok (Adonis) żaglopłetwy
Acanthicus hystrix
– Zbrojnik L 155
Acanthocobitis urophthalmus
– Koza oczkoplama
Acanthodoras cataphractus
Acanthodoras spinosissimus
Acanthopsoides molobrion
Acantopsis choirorhynchos
– Mułojad
Acapoeta tanganicae
– Tanganicki sprinter
Acarichthys heckelii
– Kopik (Kropik) Heckela
Acaronia nassa
– Akaronia boliwijska
Acaronia vultuosa
– Akaronia kolumbijska
Acestrorhynchus altus
Acestrorhynchus falcatus
Acestrorhynchus falcirostris
Acestrorhynchus grandoculis
Acestrorhynchus isalineae
Acestrorhynchus pantaneiro
Acheilognathus asmussii
– Różanka kolczasta, ciernista
Acheilognathus cyanostigma
Acheilognathus longipinnis
Acheilognathus melanogaster
Acheilognathus meridianus
Acheilognathus rhombeus
Acheilognathus tabira
Achirus lineatus
– Flądra
Acipenser baerii
– Jesiotr syberyjski
Acipenser fulvescens
– Jesiotr jeziorny
Acipenser gueldenstaedtii
– Jesiotr rosyjski
Acipenser naccarii
– Jesiotr adriatycki
Acipenser ruthenus
– Czeczuga, Sterlet
Acipenser stellatus
– Siewruga, Jesiotr gwiaździsty
Acipenser sturio
– Jesiotr zachodni
Acipenser transmontanus
– Jesiotr biały
Acnodon normani
Acrossocheilus paradoxus
Adinia xenica
Adontosternarchus balaenops
Adontosternarchus clarkae
Adontosternarchus sp.
Adrianichthys oophorus
Aequidens chimantanus
Aequidens diadema
– Akara diadema
Aequidens epae
Aequidens mauesanus
Aequidens metae
– Akara żółta
Aequidens michaeli
Aequidens pallidus
– Akara dwuplama
Aequidens patricki
Aequidens plagiozonatus
Aequidens rondoni
Aequidens tetramerus
Aequidens tubicen
Aequidens viridis
Agamyxis albomaculatus
Agamyxis pectinifrons
– Kirys grzebykoczelny
Ageneiosus atronasus
Ageneiosus magoi
– Bezwąsum delfinopyski
Ageneiosus marmoratus
Ageneiosus polystictus
Agonostomus monticola
Aguarunichthys torosus
Akysis vespa
Alburnoides bipunctatus
– Piekielnica
Alburnus alburnus
– Ukleja
Alestes dentex
Alestopetersius brichardi
Alestopetersius caudalis
– Świecik żółty
Alestopetersius nigropterus
Alestopetersius smykalai
Alfaro cultratus
– Nożówka
Allenbatrachus grunniens
– Batrach kwiczący
Allodontichthys hubbsi
Allodontichthys zonistius
Alloophorus robustus
Allotoca dugesii
Alticorpus mentale
Altolamprologus calvus
– Szczelinowiec gładkolicy
Altolamprologus compressiceps
Amatitlania altoflava
Amatitlania myrnae
– Pielęgnica Myrny
Amatitlania nanolutea
– Pielęgnica z Guabo
Amatitlania nigrofasciata
– Pielęgnica zebra
Amatitlania sajica
– Pielęgnica Sajica
Amatitlania septemfasciata
Amatitlania siquia
Amatitlania sp.
Honduran Red Point
Amazonspinther dalmata
Ambassis ambassis
– Przeźroczka
Ambastaia sidthimunki
– Bocja karłowata
Ambloplites ariommus
Ambloplites constellatus
Ambloplites rupestris
– Bass czerwonooki
Amblydoras nauticus
– Kirys
Amblypharyngodon chulabhornae
Ameca splendens
– Ameka wspaniała
Ameiurus catus
– Sumik koci
Ameiurus melas
– Sumik czarny
Ameiurus natalis
Ameiurus nebulosus
– Sumik karłowaty
Amia calva
– Miękławka, Amia
Ammocryptocharax elegans
Amniataba percoides
Amphilophus astorquii
Amphilophus amarillo
Amphilophus chancho
Amphilophus citrinellus
– Pielęgnica cytrynowa
Amphilophus flaveolus
Amphilophus globosus
Amphilophus istlanum
Amphilophus labiatus
– Pielęgnica „Czerwony diabeł”
Amphilophus lyonsi
Amphilophus tolteca
Amphilophus trimaculatus
– Pielęgnica trójplama
Amphilophus xiloaensis
Amphilophus zaliosus
Anabas testudineus
– Łaziec indyjski
Anableps anableps
– Czworook
Anadoras grypus
Ancistomus sp.
– Zbrojnik L 147
Ancistrus cirrhosus
– Zbrojnik
Ancistrus dolichopterus
– Zbrojnik niebieski L 183
Ancistrus hoplogenys
– Zbrojnik L 59
Ancistrus multispinis
– Wąsacz kolczasty
Ancistrus sp.
– Zbrojnik pospolity
Ancistrus sp.
– Zbrojnik L 107
Ancistrus sp.
– Zbrojnik L 144
Ancistrus sp.
– Zbrojnik L 180
Ancistrus sp.
– Zbrojnik L 213
Ancistrus sp.
– Zbrojnik L 255
Ancistrus sp.
– Zbrojnik L 309
Ancistrus sp.
– Zbrojnik LDA 16, L 338
Ancistrus sp.
– Zbrojnik LDA 72
Ancistrus tamboensis
Ancistrus temminckii
Ancistrus triradiatus
Andinoacara biseriatus
Andinoacara coeruleopunctatus
– Akara panamska
Andinoacara latifrons
– Akara platynowa
Andinoacara pulcher
– Akara błękitna
Andinoacara rivulatus
– Akara pomarańczowopłetwa
Andinoacara sapayensis
– Akara z Sapayo
Anguilla anguilla
– Węgorz europejski
Annamia thuathienensis
Anomalochromis thomasi
– Barwniak Thomasa
Anostomus anostomus
– Ukośnik wspaniały, Stojaczek paskowany
Anostomus ternetzi
– Stojaczek
Apareiodon affinis
Aphaniops dispar
Aphanius fasciatus
– Karpieńczyk pręgowany, adriatycki
Aphanotorulus ammophilus
– Zbrojnik L 094, L 123
Aphanotorulus emarginatus
– Zbrojnik L 011, L 035, L 108, L 116
Aphyocharax alburnus
– Żwawik srebrzysty
Aphyocharax anisitsi
– Żwawik czerwieniak, czerwony
Aphyocharax dentatus
Aphyocharax paraguayensis
– Żwawik paragwajski
Aphyocharax rathbuni
– Żwawik Rathbuniego
Aphyocypris kikuchii
Aphyocypris moltrechti
Aphyolebias peruensis
– Zagrzebiec peruwiański
Aphyosemion ahli
– Proporczykowiec Ahla
Aphyosemion amoenum
Aphyosemion australe
– Proporczykowiec z Kap Lopez
Aphyosemion bitaeniatum
– Proporczykowiec dwupręgi, wielobarwny
Aphyosemion bivittatum
– Proporczykowiec czerwony
Aphyosemion bualanum
– Proporczykowiec fioletowy
Aphyosemion calliurum
– Proporczykowiec flagowy
Aphyosemion cameronense
– Proporczykowiec kameruński
Aphyosemion caudofasciatum
Aphyosemion christyi
– Proporczykowiec Christy
Aphyosemion cognatum
– Proporczykowiec czerwony
Aphyosemion congicum
– Proporczykowiec kongijski
Aphyosemion elberti
Aphyosemion gabunense
– Proporczykowiec gaboński
Aphyosemion georgiae
Aphyosemion hera
Aphyosemion loennbergii
Aphyosemion mimbon
Aphyosemion ogoense
Aphyosemion poliaki
– Proporczykowiec Poliaka
Aphyosemion primigenium
Aphyosemion striatum
– Proporczykowiec czerwonopręgi
Aphyosemion volcanum
Apistogramma agassizii
– Pielęgniczka Agassiza
Apistrogamma bitaeniata
– Pielęgniczka dwupręga
Apistogramma borellii
– Pielęgniczka żółta, Borella
Apistogramma cacatuoides
– Pielęgniczka kakadu
Apistogramma cinilabra
Apistogramma commbrae
Apistogramma eunotus
– Pielęgniczka peruwiańska
Apistogramma hoignei
Apistogramma hongsloi
Apistogramma iniridae
Apistogramma juruensis
Apistogramma macmasteri
– Pielęgniczka Macmastera, czerwonogrzbieta
Apistogramma mendezi
Apistogramma nijsseni
– Pielęgniczka Nijssena
Apistogramma norberti
Apistogramma panduro
– Pielęgniczka panduro
Apistogramma pantalone
Apistogramma pertensis
– Pielęgniczka amazońska
Apistogramma pulchra
Apistogramma regani
– Pielęgniczka Regana
Apistogramma rupununi
Apistogramma steindachneri
– Pielęgniczka pięknopłetwa
Apistrogamma trifasciata
– Pielęgniczka trójpręga
Apistogramma uaupesi
Apistogramma viejita
– Pielęgniczka Viejita
Apistogrammoides pucallpaensis
Aplocheilichthys spilauchen
– Szczupieńczyk Spilauchena
Aplocheilus dayi
– Szczupieńczyk Daya
Aplocheilus lineatus
– Szczupieńczyk pręgowany
Aplocheilus panchax
– Szczupieńczyk indyjski (niebieski)
Apricaphanius iberus
– Karpieńczyk hiszpański
Apteronotus albifrons
– Duch amazoński (brazylijski), Nożyk czarny
Apteronotus leptorhynchus
– Duch, Nożowiec czekoladowy
Arapaima gigas
– Arapaima
Archocentrus centrarchus
– Pilęgnica kraterowa
Aristochromis christyi
Ariopsis seemanni
– Sum zachodnioamerykański
Arnoldichthys spilopterus
– Świecik wielkołuski
Aspidoras pauciradiatus
– Kirysek fałszywy
Astatheros macracanthus
Astatoreochromis alluaudi
Astatotilapia burtoni
– Gębacz trójbarwny
Astatotilapia calliptera
Astatotilapia flaviijosephi
Asterophysus batrachus
Astronotus crassipinnis
Astronotus ocellatus
– Pielęgnica pawiooka
Astyanax bimaculatus
Astyanax jordani
– Ślepiec jaskiniowy, Jordana
Astyanax kennedyi
Astyanax leopoldi
Astyanax mexicanus
– Ślepiec meksykański
Ataeniobius toweri
Atractosteus spatula
– Niszczuka krokodyla
Atractosteus tristoechus
– Niszczuka wielka
Auchenipterichthys thoracatus
Auchenoglanis occidentalis
– Sum żyrafi
Aulonocara baenschi
Aulonocara
Fire Fish
Aulonocara hueseri
Aulonocara jacobfreibergi
Aulonocara maylandi
– Pyszczak Maylanda
Aulonocara nyasse
– Pyszczak cesarski
Aulonocara OB
Aulonocara sp.
„Red Rubin”
Aulonocara steveni
„Usisya”
Aulonocara stuartgranti
Aulonocranus dewindti
Auriglobus modestus
– Złotokulka
Auriglobus nefastus
Australoheros facetus
– Pielęgnica Chanchito
Austrolebias adloffi
– Wachlarek pręgowany
Austrolebias bellottii
– Wachlarek Bellotta (niebieski)
Austrolebias cyaneus
– Wachlarek mniejszy
Austrolebias elongatus
– Wachlarek olbrzymi
Austrolebias nigripinnis
– Wachlarek czarnopłetwy
Awaous flavus
Axelrodia riesei
– Tetra rubinowa
Axelrodia stigmatias
– Latarniczek Axelroda
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
WYKAZ POLSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
Ł |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
Ś |
T |
U |
W |
Z |
Ż |
Submit
Type above and press
Enter
to search. Press
Esc
to cancel.