VI Mistrzostwa Dyskowców Poznań

0

W dniach 6-8.10.2017 w czasie trwania targów Aqua&Zoo w Poznaniu odbyły się VI Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców zorganizowane przez Polski Klub Miłośników Dyskowców. Do konkursu zostało wystawionych 119 ryb w 12 grupach barwnych. Ryby są oceniane w dwóch klasach ryby dzikie ( 4 grupy barwne) i ryby hodowlane (8 grup barwnych).  Nagradzanych jest trzy miejsca w grupach oraz trzy miejsca w klasyfikacji generalnej w klasie dyskowców  dzikich i hodowlanych.  Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe dyplomy, statuetki, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu. Sponsorami oraz współorganizatorami konkursu były firmy: Międzynarodowe Targi Poznańskie,  Tropical, Diversa, Aquael, Zoolek, Fluval, Sponsor medialny: Mgazyn Akwarium

Rozdanie nagród które odbyło się o godz 12.00 w dniu 8.10.2017 poprowadził Andrzej Sieniawski który był zarazem Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej.

W skład komisji weszli: od lewej Krzysztof Kluczka, Izabella Wilk, Marek Marcinkiewicz, Beta Sieniawska, Bulent Acun, Marek Widur


KLASYFIKACJA GENERALNA – DYSKOWCE DZIKIE (WILD DISCUS)

I miejsce Injaaz Discus

II miejsce Robert Wesoły

III miejsce Injaaz Discus / Chens


KLASA DZIKIE – WILD

GRUPA „A” – DYSKOWIEC HECKEL’A

I miejsce –  Waldemar Bernecki – POL

 

Miejsce w klasie – 11

Punkty: 311 – Średnia: 77,75

 

II miejsce –  Jacek Skwieciński – POL

 

 

Miejsce w klasie – 13

Punkty: 306 – Średnia: 76,50

III miejsce – Artur Zgutka – POL

 

 

 

Miejsce w klasie – 14

Punkty: 303 – Średnia: 75,75

 

 

 

 


 

GRUPA „B” – BRĄZOWE / BROWN

I miejsce – Injaaz Discus/Chens – IND

 

Miejsce w klasie – 4

Punkty: 328 – Średnia: 82,00

II miejsce – Krzysztof Kluczka – POL

 

Miejsce w klasie – 5

Punkty: 323 – Średnia: 80,75

III miejsce – Łukasz Tupcik – POL

 

 

Miejsce w klasie – 6

Punkty: 322 – Średnia: 80,50

 

 


 

GRUPA „C” – NIEBIESKIE / BLUE

 

 

I miejsce – Injaaz Discus – IDN

 

 

Miejsce w klasie – 1

Punkty: 337 – Średnia: 84,25

II miejsce – Robert Wesoły – POL

 

Miejsce w klasie – 2

Punkty: 330 – Średnia: 82,50

 

III miejsce – Injaaz Discus / Chens – IDN

 

Miejsce w klasie – 3

Punkty: 329 – Średnia: 82,25

 

 

 

 

 


 

GRUPA „D” – ZIELONE/GREEN

I miejsce – Robert Wesoły – POL

 

 

Miejsce w klasie – 10

Punkty: 314 – Średnia: 78,50

II miejsce – Jacek Skwieciński – POL

 

Miejsce w klasie – 15

Punkty: 302 – Średnia: 75,50

III miejsce – Mateusz Martyniuk – POL

(nagrodę odbiera Jacek Skwiecński)

Miejsce w klasie – 17

Punkty: 299 – Średnia: 74,75

 

 

 

 

 

 

 


KLASYFIKACJA GENERALNA – DYSKOWCE HODOWLANE (BREEDED FORM)

I miejsce Injaaz Discus / Chens

 

II miejsce Elżbieta Zajonz (nagrodę odbiera Janusz Zajonz)

 

III miejsce Grzegorz Staszak


KLASA HODOWLANE – BREEDED

GRUPA „E” – TURKUSOWE ZE WZOREM / STRIPED TURQUOISE

I miejsce – Mark Neill –  SKOMiejsce w grupie - 1, Miejsce w klasie - 4, Pkt: 341, śr: 85,25

 

 

Miejsce w klasie – 17

Punkty: 299 – Średnia: 74,75

II miejsce – Joanna Dudzik-Wesoły – POLMiejsce w grupie - 2, Miejsce w klasie - 10, Pkt: 331, śr: 82,75

(nagrodę odbiera Robert Wesoły)

Miejsce w klasie – 10

Punkty: 331 – Średnia: 82,75

III miejsce Grzegorz Staszak – POLMiejsce w grupie - 3, Miejsce w klasie - 14, Pkt: 328, śr: 82,00

 

 

 

Miejsce w klasie – 14

Punkty: 328 – Średnia: 82,00

 

 


 

GRUPA „F” – TURKUSOWE NIEBIESKIE / SOLID TURQUOISE

 

I miejsce – Tomasz Jagodziński – POLMiejsce w grupie - 1, Miejsce w klasie - 15, Pkt: 326, śr: 81,50

 

 

 

Miejsce w klasie – 15

Punkty: 326 – Średnia: 81,50

 

 

II miejsce – Natura Discus – POLMiejsce w grupie - 2, Miejsce w klasie - 17, Pkt: 325, śr: 81,25

 

Miejsce w klasie – 17

Punkty: 325 – Średnia: 81,25

III miejsce – Jozef Mincak – SVKMiejsce w grupie - 3, Miejsce w klasie - 20, Pkt: 324, śr: 81,00

(nagrodę odbiera Waldemar Bernecki)

 

 

Miejsce w klasie – 20

Punkty: 324 – Średnia: 81,00

 

 

 


GRUPA „G” – GŁADKIE  CZERWONE / SOLID RED DISCUS

I miejsce Elżbieta Zajonz – POL

(nagrodę odbiera Janusz Zajonz)

 

 

Miejsce w klasie – 2

Punkty: 344 – Średnia: 86,00

 

 

 

II miejsce – Janusz Zajonz – POLMiejsce w grupie - 2, Miejsce w klasie - 6, Pkt: 335, śr: 83,75

 

Miejsce w klasie – 6

Punkty: 335 – Średnia: 83,75

 

 

 

 

 

 

III miejsce – Janusz Zajonz – POLMiejsce w grupie - 3, Miejsce w klasie - 8, Pkt: 332, śr: 83,00

 

Miejsce w klasie – 8

Punkty: 332 – Średnia: 83,00

 

 

 

 

 


GRUPA „H” – GŁADKIE / SOLID DISCUS

 

I miejsce Adam Piwowarczyk – POLMiejsce w grupie - 1, Miejsce w klasie - 15, Pkt: 326, śr: 81,50

 

Miejsce w klasie – 15

Punkty: 326 – Średnia: 81,50

II miejsce – Joanna Dudzik-Wesoły – POLMiejsce w grupie - 2, Miejsce w klasie - 17, Pkt: 325, śr: 81,25

(nagrodę odbiera Robert Wesoły)

Miejsce w klasie – 17

Punkty: 325 – Średnia: 81,25

III miejsce –  Łukasz Tupcik – POLMiejsce w grupie - 3, Miejsce w klasie - 30, Pkt: 319, śr: 79,75

 

 

Miejsce w klasie – 30

Punkty: 319 – Średnia: 79,75

 

 

 


 

GRUPA „I” – DROBNOWZORZYSTE / FINE PATTERNED

I miejsce – Injaaz Discus/Chens – IDNMiejsce w grupie - 1, Miejsce w klasie - 1, Pkt: 351, śr: 87,75

 

Miejsce w klasie – 1

Punkty: 351 – Średnia: 87,75

II miejsce –  Grzegorz Staszak – POLMiejsce w grupie - 2, Miejsce w klasie - 3, Pkt: 342, śr: 85,50

 

 

Miejsce w klasie – 3

Punkty: 342 – Średnia: 85,50

III miejsce – Elżbieta Zajonz – POLMiejsce w grupie - 3, Miejsce w klasie - 20, Pkt: 324, śr: 81,00

(nagrodę odbiera Janusz Zajonz)

 

 

Miejsce w klasie – 20

Punkty: 324 – Średnia: 81,00

 

 

 


 

 

GRUPA „J” – GRUBOWZORZYSTE / THICK PATTERNED

I miejsce – Injaaz Discus/Chens – IDNMiejsce w grupie - 1, Miejsce w klasie - 6, Pkt: 335, śr: 83,75

 

 

 

Miejsce w klasie – 6

Punkty: 335 – Średnia: 83,75

II miejsce – Janusz Zajonz – POLMiejsce w grupie - 2, Miejsce w klasie - 12, Pkt: 330, śr: 82,50

 

 

Miejsce w klasie – 12

Punkty: 330 – Średnia: 82,50

III miejse – Stanisław Kaczorowski – POLMiejsce w grupie - 3, Miejsce w klasie - 13, Pkt: 329, śr: 82,25

 

 

Miejsce w klasie – 13

Punkty: 329 – Średnia: 82,25

 

 

 

 


GRUPA „K” – KROPKOWANE /  SPOTTED

I miejsce Mark Neill – SCOMiejsce w grupie - 1, Miejsce w klasie - 5, Pkt: 339, śr: 84,75

 

Miejsce w klasie – 5

Punkty: 339 – Średnia: 84,75

II miejsce – Elżbieta Zajonz – POLMiejsce w grupie - 2, Miejsce w klasie - 8, Pkt: 332, śr: 83,00

(nagrodę odbiera Janusz Zajonz)

 

 

Miejsce w klasie – 8

Punkty: 332 – Średnia: 83,00

 

 

 

III miejsce – Imjaaz Discus/Chens  – IDNMiejsce w grupie - 3, Miejsce w klasie - 24, Pkt: 323, śr: 80,75

 

 

Miejsce w klasie – 24

Punkty: 323 – Średnia: 80,75

 

 

 


GRUPA „L” – NIESKLASYFIKOWANE / UNICLASSIFIED

I miejsce – Injaaz Discus.Chens – IDNMiejsce w grupie - 1, Miejsce w klasie - 28, Pkt: 321, śr: 80,25

 

Miejsce w klasie – 28

Punkty: 321 – Średnia: 80,25

II miejsce – Krzysztof Kluczka – POLMiejsce w grupie - 2, Miejsce w klasie - 34, Pkt: 311, śr: 77,75

 

Miejsce w klasie – 34

Punkty: 311 – Średnia: 77,75

III miejsce – Injaaz Discus/Chens – IDNMiejsce w grupie - 3, Miejsce w klasie - 35, Pkt: 310, śr: 77,50

 

 

 

 

Miejsce w klasie – 35

Punkty: 310 – Średnia: 77,50

 

 

 


 

 

GRUPA „PBC” – POLSKIE BIAŁO CZERWONE

I miejsce – Łukasz Tupcik – POLMiejsce w grupie - 1, Pkt: 329, śr: 82,25

 

 

Punkty: 329 – Średnia: 82,25

II miejsce – Mark Neill – SCOMiejsce w grupie - 2, Pkt: 328, śr: 82,00

 

 

Punkty: 328 – Średnia: 82,00

 

 

 

 

 

III miejsce – Stanisław Kaczorowski – POLMiejsce w grupie - 3, Pkt: 324, śr: 81,00

 

Punkty: 324 – Średnia: 81,00

 

 

 

 

 

 

Kazimierz Kraćkowski otrzymał nagrodę publiczności za najładniejszą aranżację zbiornika wystawowego.

W ogłoszonym konkursie rysunkowym najmłodsi uczestnicy otrzymali także nagrody.

Share.

Leave A Reply