Dni i noce Szczytna

0

 

DNI I NOCE SZCZYTNA 22 – 24.07.2011


1

    W czasie imprezy zorganizowanej przez miasto Szczytno na Placu Juranda, Warmińsko-Mazurski Klub Akwarystów „BOCJA” zaprezentował swoje stoisko promocyjne.


2

    Na stoisku wystawiono akwarium ozdobne, propagując akwarystykę wśród mieszkańców miasta Szczytna. Na stoisku wyłożono także bogatą literaturę akwarystyczną. Można było zasięgnąć informacji na tematy akwarystyczne od członków stowarzyszenia, którzy bardzo chętnie udzielali wszelkich informacji.

3

   W akwarium pływały Rozbory klinowe – Trigonostigma heteromorpha oraz krewetki filtrujące – Atyopsis moluccensis i karłowate.


4

    Krewetki karłowate: Caridina gracilirostris „Red Nose”
i Caridina cf. cantonensis „Crystal Red”

5

    W urzędzie miasta oraz starostwa powiatu szczycieńskiego wychodząc na wieżę widowiskową napotkaliśmy EKO-PUNKT. Oprócz ozdobnego akwarium w miejscu tym umieszczono informacje uświadamiające jak długo muszą leżeć w ziemi śmiecie porzucone przez człowieka, aby uległy neutralizacji przez środowisko.

6

    Zbiornik obficie zarosnięty roślinami z wodą lekko zabarwioną garbnikami z zatopionego korzenia.

7

Cryptocoryne affinis – Zwartka malajska – roślina która jest gatunkiem mało spotykanym w naszych zbiornikach, kiedyś bardzo popularna obecnie odeszła w zapomnienie.

8

Pomimo iż pogoda nie dopisywała w sobotni dzień to inicjatywa propagowania akwarystyki Klubu Akwarystycznego „Bocja” jest ciekawym przedsięwzięciem, którego podjęło się bardzo młode i rozwijające się stowarzyszenie akwarystyczne.

9


Share.

Leave A Reply