Akademia Magazynu Akwarium na PetFair Łódź

0
Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 13/09/2019 - 15/09/2019
Całodniowe

Lokalizacja
Targi Łódź

Kategorie


XVII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR

Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” – najstarsze i najważniejsze targi zoologiczne w Polsce – rozwijają skrzydła!

 

Profesjonalizm – Szacunek – Innowacyjność

13 – 15 września 2019 roku to data, którą powinni zapamiętać wszyscy przedstawiciele pet biznesu, hodowcy oraz hobbyści. W tych dniach w Hali Expo-Łódź będą miały miejsce 17. Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair ” – impreza, która od 1991 roku tworzy przyjazne warunki i klimat do nawiązywania kontaktów biznesowych, promocji produktów oraz utrwalenia pozytywnego wizerunku marek i producentów wśród wszystkich miłośników zwierząt.

 

Nie inaczej będzie i w tym roku, o czym informuje visual oraz główny komunikat tegorocznej imprezy: „z nami rozwijasz skrzydła”. Motto to – już w domyśle – dopełniają hasła takie jak „profesjonalizm”, „innowacyjność” i „szacunek do tradycji”. Wszystkie te elementy znajdują potwierdzenie w tegorocznym programie targów „Pet Fair”.

 

PROFESJONALIZM

Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” wybiegają w przyszłość i śmiało podążają za trendami pokazując, że rozwój poszczególnych kategorii jest dla nich najważniejszy. Dlatego Łódź w tym roku stanie się centrum akwarystyki. Organizatorzy chcą w ten sposób zaakcentować dynamiczne zmiany jakie w ostatnim czasie towarzyszą tej branży.

 

Na zaproszenie „Pet Fair” targi odwiedzi m.in. „Aquael”, jeden z największych producentów produktów dla rynku zoologicznego. Nie zabraknie też firm: „Juwel” i „Tropical”. Przygotowane aktywności będą przebiegały pod szyldem „Akademii Magazynu Akwarium”. Uczestnicy Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair” wezmą udział w trzydniowej wystawie akwarystyczno-terrarystycznej. Pasjonaci rzadkich i zjawiskowych ryb, zdumiewających krewetek, węży osiągających ogromne rozmiary czy też bajecznych drzewołazów zobaczą jak zaaranżować akwarium środowiskowe, biotopowe czy dekoracyjne. Po warsztatach będzie można nabyć wszystkie produkty i elementy niezbędne do samodzielnego tworzenia zapierających dech w piersiach podwodnych światów. W trakcie imprezy „Magazyn Akwarium” i Biotope Team Poland „Polish Biotope Contest 2019”, ogłoszą wyniki największego w Polsce konkurs na aranżację akwarium biotopowego. Podczas 17. Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair” najlepsi aquascaperzy, wybrani drogą eliminacji, stworzą na oczach widzów wspaniałe roślinne akwaria, walcząc przy tym o nagrodę główną konkursu – 2 tys. zł. Jury w składzie Małgorzata Tarczyńska, Michał Adamek (aktualny Mistrz Europy w Aquascapingu)  i Sascha Hoyer wyłoni 10 uczestników, którzy przystąpią do rywalizacji podczas targów „Pet Fair”. Przygotowane przez nich zbiorniki będzie można podziwiać podczas trwania Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair”. Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR oraz Podwodne Ogrody.

 

 

Targi Pet Fair, to nie jedyna impreza branży zoologicznej odbywająca się w tym samym miejscu i w tym samym czasie. Swoje skrzydła rozwija również branża weterynaryjna, która na miejsce swojej Konferencji weterynaryjnej – choroby małych zwierząt, wybrała również miasto Łodzi. Życząc jakże owocnego spotkania, zapraszamy również lekarzy weterynarii do odwiedzenia Hali Expo-Łódź i targów Pet Fair.

 

INNOWACYJNOŚĆ

Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” stawiając na przedsiębiorców, wspólnie z nimi budują pet biznes. Z tego względu, w trakcie imprezy zaplanowano szereg aktywności dedykowanych klientom branżowym i firmom biorącym udział w targach. Premiery produktowe przygotowane przez topowych producentów i dystrybutorów oraz akcja „WIELKIEGO rabatowania” to zaledwie część aktywności do nich skierowanych. W specjalnie zaaranżowanej do tego przestrzeni odbędą się spotkania networkingowe i prezentacje start-upów debiutujących na rynku zoologicznym. Symboliczną wisienką na torcie będzie konferencja „Franczyza w branży zoologicznej”, która pomoże połączyć ze sobą małych przedsiębiorców i uznanych franczyzodawców.

 

SZACUNEK DO TRADYCJI

Największe i najstarsze targi zoologiczne w Polsce nie mogą uciekać od swojej historii. Z tego względu Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” od 28 lat odbywają się w tej samej, niezmienionej lokalizacji – Hali Expo-Łódź. A to nie wszystko. Tradycji stanie się zadość wraz z przyznaniem prestiżowych Złotych Medali targów „Pet Fair”. W walce o nie wystawcy zmierzą się ze sobą w aż 12 kategoriach!

 

Podczas poprzedniej edycji Targi odwiedziło 4727 przedstawicieli branży oraz 4187 klientów indywidualnych. Zapoznali się z ofertą 152 wystawców. Jak będzie w tym roku okaże się już w dniach 13 – 15 września 2019 roku w hali Expo-Łódź.

 

Zapraszamy już dziś.
Więcej informacji na www.petfair.pl

Akademia Magazynu Akwarium czyli akwarystyka i terrarystyka bez tajemnic!

WARSZTATY – POKAZY INTERAKTYWNE – PRELEKCJE MULTIMEDIALNE

NA

TARGACH PETFAIR 2019 ŁÓDŹ

 

AKADEMIA MAGAZYNU AKWARIUM – POKAZY, PRELEKCJE, WARSZTATY

 

Sobota, 14 września 2019

 

11:00 – Otwarcie III edycji Akademii Magazynu Akwarium – dr Paweł Czapczyk (Magazyn Akwarium)

 

11:15–12:00 – Praktyczne wskazówki do aklimatyzacji i kwarantanny ryb – dr Marta Mierzeńska (Tropheus Tanganika)

 

12:15–13:30 – Pokaz zakładania akwarium w stylu nature – Małgorzata Tarczyńska (Podwodne Ogrody), Michał Adamek (Aqua Show), SachaHoyer

 

13:45–14:30 – Akwarium czy terrarium? Co wybrać? – Paweł Iglewski(Akademia Naturalnego Wiwarium)

 

14:45–15:30 – Podstawy zakładania zbiornika dla drzewołazów – Tomasz Leboch (Natural State)

 

15:45–16:15 – Idealne zbiorniki dla krabów w naszych mieszkaniach – Magdalena Szubska (Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów)

 

16:30–17:00 –Hydroponika a akwarystyka – Sebastian Josiek (Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów)

 

Niedziela, 15 września 2019

 

11:00–11:30–Prezentacja książki „Pielęgnice jezior Tanganika i Malawi” – Lechosław Łątka, Robert Wisz, Paweł Czapczyk

 

11:45–12:15– (Nie)małe stworzenia wielkich lasów tropikalnych – warsztaty dla dzieci – Paulina Toboła i Piotr Roj (Małe zoo w centrum Poznania)

 

12:30–13:45– Biotopy w zlewni Rio Paraguay oraz Rio Guapore/Itenez wraz z aranżacją zbiornika na żywo – Kamil Hazy (Biotope Team Poland)

 

14:00–15:15–Ogłoszenie wyników i nagrodzenie finalistów dwóch konkursów akwarystycznych POLISH BIOTOPE CONTEST 2019 i PET FAIR AQUASCAPING CONTEST 2019

 

15:30–16:30–Pokaz zakładania na żywo zbiorników dla pielęgnic z jeziora Tanganika – Lechosław Łątka (Klub Miłośników Tanganiki)

 

16:45– Zakończenie III edycji Akademii Magazynu Akwarium

 

Na Pet Fair Aquascape najlepsi aquascaperzy, wybrani drogą eliminacji, będą na żywo tworzyć wspaniałe akwaria roślinne. Zbiorniki będzie można podziwiać podczas Międzynarodowych Targów Zoologicznych Pet Fair w Łodzi. Impreza ma na celu rozwój szeroko pojmowanego aquascapingu w Polsce, który jest sztuką odwzorowywania podwodnych krajobrazów.
Zapraszamy 13-15 września do Hali Expo, ul. Politechniki 4.

 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.