II Akwarystyczny Spływ Kajakowy

0
Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 15/08/2018 - 19/08/2018
Całodniowe

Lokalizacja
Buda Ruska

Kategorie


 

Szczegółowe informacje

Sponsorem  spływu jest firma AQUAEL. W dniu 16.08.2018 r. odbędzie się wycieczka do fabryki firmy AQUAEL w Suwałkach. Będzie można zobaczyć, jak powstaje sprzęt, z którego korzystamy na co dzień.  Każdy uczestnik wycieczki, otrzyma od firmy AQUAEL upominek oraz zostanie poczęstowany regionalnym przysmakiem. Warto tam z nami być.  BRAWO AQUAEL.
http://www.aquael.com.pl
https://www.facebook.com/aquaelpl/
II Akwarystyczny Spływ Kajakowy
Czarna Hańcza 15-19 sierpnia 2018 r.15.08.2018 r.
Zbiórka 15 sierpnia na polu namiotowym u Zbyszka w Budzie Ruskiej – powitalne ognisko
16.08.2018 r.
spływ: Buda Ruska – Stanica PTTK
17.08.2018 r.
spływ: Stanica PTTK – Dworczysko
18.08.2018 r.
spływ: Dworczysko – jezioro Mikaszewo
19.08.2018 r.
Dla chętnych: wyścigi kajaków, podwójna śluza w Płaskiej
Dodatkowe atrakcje :
– ruska bania
– zwiedzanie firmy Aquael
– lokalne napoje i potrawy od Tereski
– rano, zapach gorących jagodzianek
– przy ognisku „chłopak z gitarą”
– „Szlak Wilka”, grzyby i jagody
– możliwość przedłużenia spływu

Zbiórka 15 sierpnia na polu namiotowym u Zbyszka w Budzie Ruskiej. Nie ma konkretnej godziny zbiórki. Dobrze byłoby aby każdy dojechał do 18:00. Ja powinienem być w porze obiadowej. Obiad będę jadł u Tereski w Maćkowej Rudzie (około 1,5km od noclegu). Około 18:00 rozpalamy powitalne ognisko. Jest tam wiata i stoły na około 30 osób. Mycie w rzece lub jest automat prysznicowy, koszt 5 zł za 3 minuty gorącej wody. Dla trzeźwych może być Ruska Bania – koszt około 10 zł za osobę. Domki mają tylko drewniane łóżka z materacem. Jest ich chyba 8 szt. Domki są 4 lub 6 lub 8 osobowe. Koszt pola namiotowego około 12 zł. Koszt domku około 25 zł z własnym śpiworem. Jak ktoś chce pościel to dodatkowe 10 zł.
16 sierpnia prawdopodobnie będzie bardzo napięty. Trzeba wstać rano. Około 8:00 trzeba być gotowym na wycieczkę do firmy Aquael. Powrót około 12:00 i od razu do kajaka. Około 6h w kajaku.
Drugi nocleg na stanicy PTTK. Na miejscu jest bar. Duże pole namiotowe z domkami. W domku dwa pokoje. Najczęściej 2 osobowe, choć zdarzają się też 3 osobowe. Na miejscu jest prysznic z podgrzewaną wodą. Mały elektryczny podgrzewać. Ciurka letnia woda. Koszt 7 zł bez limitu czasowego. Jednak ze względu na ilość osób i ciągłe stukanie do drzwi, trzeba się wyrobić w około 10 minut. Dla chętnych i trzeźwych Ruska Bania w cenie około 8-10 zł za osobę. Pole namiotowe 9 zł. Domek 22 zł z własnym śpiworem. Za pościel trzeba dopłacić 10 zł.
Trzeci nocleg to Dworczysko. Nic nie wiem na ten temat, bo nigdy tam nie spałem. Pole namiotowe 10 zł. Agroturystyka nocleg, pościel i śniadanie 45 zł.
Płyniemy trzy dni: 16, 17, 18 sierpnia. Kto będzie chciał, zwija się 18 wieczorem. Jednak nad jeziorem Mikaszewo zawsze jest najlepsza impreza kończąca spływ. Więc warto zostać na ten ostatni nocleg.
Ostatni nocleg to tylko namiot lub nocleg w samochodzie. Można też dojechać do Płaskiej i tam szukać agroturystyki. Jest to około 6 km. Pole namiotowe 10 zł.
W niedzielę, dla chętnych około półtorej godziny popłyniecie przez jeziora do Płaskiej i zaliczenie tam podwójnej śluzy. Ja zostaje nad jeziorem Mikaszewo do 22 sierpnia. Można ze sobą zabrać, kota rybki, psa, chomika, papugę i co każdy ma ochotę. Jest tylko jeden warunek. Każdy pilnuje swojego stwora lub załatwia mu opiekę. Ja będę miał ze sobą swojego psa i nie będę miał możliwości zajmować się innym zwierzęciem. W niedzielę na jeziorze Mikaszewo odbędą się wyścigi kajaków.
Wyżywienie we własnym zakresie. Można załatwić tanie zbiorowe obiady. Zdecydować się na nie można dzień wcześniej. Koszt kajaka to 40 zł za dobę o ile weźmiemy więcej niż 15 kajaków. Jeżeli będzie nas mniej to dobowy koszt kajaka wynosi 50 zł. Czyli wychodzi 60 lub 75 zł na osobę, za cały spływ. Jeżeli ktoś chce mieć kajak tylko dla siebie to musi zapłacić za dwie osoby. Singli będę parował na miejscu. Noclegi dobierane tak aby była możliwość wynajęcia domku. Sukcesywnie będę uzupełniał informacje. Jest tego bardzo dużo, szczególnie dla tych, co nigdy nie płynęli dłużej niż jeden dzień i dla tych, co nigdy nie spali pod namiotem.
Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.