Konkurs Aranżacji Akwariów Aquael – Nadarzyn

0

 

Konkurs Aranżacji Akwariów został zorganizowany przez firmę Aquael w ramach trwania Targów Animals Days w Nadarzynie w dniach 6-8.04 2018 roku. Do konkursu stanęło 17 uczestników których zadaniem było stworzenie najładniejszej aranżacji akwariowej w dowolnym stylu w zbiorniku o wymiarach 60x30x50 cm z wyposażeniem technicznym obejmującym oświetlenie LED, grzałkę i filtr.

Urządzone zbiorniki były oceniane przez jury na czele którego stanął  gość specjalny – Chen Yaming – znany mistrz aquascapingu i organizator międzynarodowych konkursów w Chinach.

  Chen Yaming  przedstawił swoja postać  w świecie akwarystyki jako jeden z większych dystrybutorów artykułów i sprzętu akwarystycznego na Chińskim rynku. Był uczestnikiem konkursów aranżacji akwariów a obecnie jest jednym z organizatorów międzynarodowego konkursu  aquascapingu w Chinach. Na zakończenie jako przewodniczący jury zapoznał z warunkami oceny zbiorników w konkursie Aquael.

Zbiornik Nr 1 – Grzegorz Choiński

Zbiornik Nr 2 – Kamil Mikoda

Zbiornik Nr 3 – Janusz Kosik

Zbiornik Nr 4 – Emil Diadiuk

Zbiornik Nr 5 –  Norbert Dąbrowski

Zbiornik Nr 6 – Piotr Rosa

Zbiornik Nr 7 – Aleksandra Dąbrowska

Zbiornik Nr 8 – Warszawskie Forum Akwarystyczne – wawarium.pl

Zbiornik Nr 9 –  Andrzej Sobieraj

Zbiornik Nr 10 – Damian Szumigaj

Zbiornik Nr 11 – Marcin Bielak

Zbiornik Nr 12 –  Michał Jaskowiak

Zbiornik Nr 13 – Marcin Sosnowski

Zbiornik Nr 14 – Bartosz Głębocki

Zbiornik Nr 15 –  Piotr Przeszło

Zbiornik Nr 16 – Szymon Turek

Zbiornik Nr 17 – Mariusz Dziegański

Dwa pierwsze miejsca zdobyli   Andrzej Sobieraj – Zbiornik Nr 9 i  Michał Jaskowiak – Zbiornik Nr 12. Nagroda to wyjazd do Chin jako  przedstawiciele Polski w konkursie The CIPS International Aquascaping Contest (CIAC) w  terminie 27-30.09.2018 r. z pokryciem kosztów związanych z podróżą, pobytem i uczestnictwem  w konkursie.

Wyróżnienie zdobył  Piotr Rosa za zbiornik Nr 6 – otrzymując bon o wartości 1000 PLN

Trzeba przyznać że prace na tegorocznym konkursie były na wysokim poziomie biorąc pod uwagę nietypowość użytych zbiorników oraz krótki czas na przygotowanie. Ale właśnie młodzi aquascaperzy podołali trudnościom pokazując w pełni swoje umiejętności. To właśnie tego typu imprezy wyłaniają  zdolnych i pracowitych akwarystów, którzy może już w niedługim czasie osiągną sukcesy.

Dziękując wszystkim uczestnikom za udział w konkursie p. Bogumiła i Janusz Jankiewiczowie podkreślili że misją firmy AQUAEL jest popularyzacja akwarystyki oraz budowa silnej pozycji polskich aquascaperów, również na arenie międzynarodowej.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.