Magazyn Akwarium nr 2/2019 (174)

0

 

Magazyn Akwarium nr 2/2019 (174)

Edytorial

Drodzy Czytelnicy!

Wiosna za pasem, a przed nami dwa kluczowe projekty mA. Po pierwsze: do końca kwietnia trwają eliminacje PolishBiotopeContest 2019. Konkursu, który – organizowany wspólnie z Biotope Team Poland – już teraz odbija się szerokim echem w Polsce i poza jej granicami. Pomyślcie, że to właśnie na Was czekają wspaniałe nagrody pieniężne i rzeczowe – i nie czekajcie, tylko wysyłajcie zgłoszenia: http://www.biotopeteampoland.pl/konkurs.html. Oczywiście konkurs nie okazałby się możliwy, gdyby nie nasi wspaniali Partnerzy – firmy: Tropical Tadeusz Ogrodnik i Juwel Polska – oraz liczni Sponsorzy nagród rzeczowych.

Ale wcześniej, bo już w ostatni weekend marcowy, na targach Animals’ Days w Nadarzynie, wielkie wydarzenie, czyli II edycja Akademii Magazynu Akwarium. To nasz flagowy projekt, konsolidujący rozmaite środowiska akwarystyczne i terrarystyczne – zarówno profesjonalne firmy, kluby i stowarzyszenia, jak i pojedynczych hodowców czy hobbystów.Imponującej rozmiarami i bioróżnorodnością wystawie towarzyszyć będą warsztaty, prelekcje i pokazy multimedialne, które zostały pomyślane tak, by przyciągnąć i zainteresować jak najszersze grono odbiorców.

W strefie AmA odbędzie się na żywo zakładanie akwariów w stylu nature i zbiorników reprezentujących czarne wody Ameryki Południowej. Zorganizowany zostanie konkurs aranżacji akwariów dekoracyjnych dla dzieci, a także pokaz aranżowania terrariów!

Właściciele firm i klienci sklepów będą mogli zapoznać się z nowinkami technicznymi i sprzętowymi.

Odwiedzający strefę AmA na Animals’ Days zobaczą m.in. ryby z raf koralowych, piranie z odłowu, tropikalne sumy, „wodne potwory”, endemiczne pielęgnice z jeziora Tanganika, słodkowodne płaszczki czy fascynujące skorupiaki z Sulawesi, a także bajecznie kolorowe drzewołazy i ich kijanki w różnych stadiach rozwoju, kameleony, agamy, modliszki, chrząszcze, straszyki, ślimaki olbrzymie, suwaki skalne i wiele innych zwierząt. Pojawią się akwaria w stylu japońskim, zbiorniki odzwierciedlające strumień Ameryki Południowej czy afrykańskie mokradło. Wszyscy chętni będą mogli w mobilnym laboratorium chemicznym sprawdzić parametry wody ze swojego akwarium czy zajrzeć do tropikalnych terrariów z różnymi piętrami roślinności, unoszącą się parą wodną i zjawiskowymi, a ocienionymi mchem kaskadami.

Cała strefa AmA znajdzie się zresztą w zielonej otulinie – wśród bogactwa roślin wodnych i błotnych oraz mięsożernych dzbaneczników, tropikalnych pnączy i botanicznych storczyków.Nikogo w strefie AmA na Animals’ Days 29–31 marca nie może więc zabraknąć!

Do zobaczenia!

dr Paweł Czapczyk

redaktor naczelny

 

 

Spis treści

 

ARTYKUŁY

PODRÓŻE AKWARYSTYCZNE

SumidaAquarium

Doha w Katarze

 

RYBY – AFRYKA

Lechosław Łątka

Variabilichromismoori –przedstawiciel plemienia Lamprologini

 

OCZKO WODNE

Jak przygotować oczko wodne do nowego sezonu?

Porady ekspertów

 

RYBY – AFRYKA

Hubert Zientek

Proporczykowiec Gardnera – afrykański klejnot

 

POZNAJMY SIĘ

Życie w Oceanice

 

AKWARYSTYKA | PORADY

Tomasz Jabłoński

Jak prawidłowo kupować i transportować ryby?

 

AKWARYSTYKA MORSKA

Sławomir Drobnik, Marek Cebula

O kwarantannie ryb morskich

 

ROŚLINY AKWARIOWE

Przemysław Leśniak

Rośliny z rodzaju Ludwigia

 

TERRARYSTYKA

Grzegorz Kasprzycki

Hodowla muszek owocowych

 

CHEMIA WODY

Konrad Mączka

Makroelementy z perspektywy akwarysty

 

 

STAŁE RUBRYKI

Encyklopedia terrarystyczna

Produkty na rynku

Zapowiedzi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.