Palmiarnia – Legnica

0

Palmiarnia – Legnica

Palmiarnia - LegnicaPalmiarnia w Legnicy została  otwarta w  1898 i była to druga po palmiarni we Wrocławiu budowla tego typu na Śląsku. Palmiarnia znajduje się na terenie Parku Miejskiego.

 

Palmiarnia - Legnica

Palmiarnia w czasach swojej świetności dzieliła się  na część ciepłą, mieszczącą rośliny tropikalne i orchidee, oraz część zimną z tysiącami kaktusów. Pomiędzy nimi znajdował się łącznik z wolierą dla ptaków, terrariami dla gadów i akwariami.  W 1977 budynek uległ zniszczeniu podczas powodzi.

Palmiarnia - Legnica

 

 

 

Palmiarnia - Legnica

Obecnie palmiarnia gromadzi przede wszystkim rośliny egzotyczne ze wszystkich stron świata  Do najcenniejszych należą: 126-letnia palma z rodzaju Phoenix.

 

Palmiarnia - Legnica Palmiarnia - LegnicaW palmiarni znajduje się kolekcja ptaków, głównie papug.

 

Legnica to miasto  z wieloletnia historią związaną z pobytem wojsk radzieckich. W latach 1945–1984 w Legnicy dyslokowany był Sztab Główny Grupy Północ armii radzieckiej zajmujący ok. 1/3 miasta. Do dzisiaj w centrum stoi kontrowersyjny pomnik  zwany pomnikiem braterstwa broni. Miasto mimo wszystko posiada wiele zabytków a stare uliczki i kamienice posiadają swój urok i piękno.

 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.