Spotkanie w Klubie Akwarystów – Bocja

0

 

24.03.2013

b

aquamedic

1

W dniu 24.03.2013r Warmińsko-Mazurski Klub Akwarystów „Bocja” zorganizował spotkanie akwarystyczne na które został zaproszony pan Bartosz Blum właściciel firmy Aqua Medic Poland. Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury SPICHLERZ w Olsztynie.

2

Tematem spotkania było: „Akwarium morskie krok po kroku”.

3

Pan Bartosz Blum nie potraktował tego spotkania jako prezentację sprzętu oraz artykułów firmy AQUA MEDIC, ale postanowił na bazie własnych doświadczeń zapoznać słuchaczy z tematyką planowania oraz samego zakładania akwarium morskiego. Co najważniejsze nie były to czysto teoretyczne wiadomości ale rzeczy, które miały poparcie praktyczne podczas jego prac przy zakładaniu i opiece nad zbiornikami morskimi i nie tylko.

4

Spotkanie nie przybrało postaci typowej prelekcji ale pogadani przy której w każdym momencie słuchacze mogli zdawać pytania czy też dzielić się własnymi poglądami czy też doświadczeniami. Okazuje się że wiadomości na temat akwarystyki morskiej nie można znaleźć w literaturze bo takowa na Polskim rynku prawie nie istnieje. Oczywiście w 2012 roku ponownie zaczął się ukazywać KORAL jako polska wersja magazynu KORALLE. Akwaryści morscy mogą znaleźć artykuły o akwarystyce morskiej w MAGAZYNIE AKWARIUM oraz niektóre ZESZYTY AKWARYSTYCZNE są poświęcone morszczyźnie. Na spotkaniu uczestnicy otrzymali darmowe egzemplarze Magazynu Akwarium i Zeszytów akwarystycznych a część z nich powędrowała do klubowej biblioteczki.

5

W czasie spotkania można było zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym, który jest potrzebny nie tylko do akwarystyki morskiej.

6

Bartosz Blum zaprezentował wszystkim działanie odpieniacza oraz wyjaśnił w bardzo przystępny sposób zasadę odpieniania wody morskiej.

15

W czasie przerw nadal trwały dyskusje o akwarystyce. Najwięcej emocji przysporzył czyścik magnetyczny z mocą którego zmierzył się sam Prezes „Bocji” – Robert Kembłowski

7

Druga część spotkania uatrakcyjniona była wieloma zdjęciami z miejsc odłowu ryb morskich w których osobiście przebywał i nawet uczestniczył w takich połowach Pan Bartosz Blum.

8

Poławiacze morskich ryb tropikalnych używają bardzo prostego sprzętu.

9

Złowione ryby przez poławiaczy trafiają do stacji exportera, gdzie przebywają przed zapakowaniem jakiś czas w basenach lub pojemnikach.

10

Koralowce przetrzymuje się w basenach na wolnym powietrzu gdzie są poustawiane i posegregowane

11

Firma realizuje wiele zleceń w postaci budowy całych zbiorników oraz ściągania ryb na zamówienie. Między innymi rekiny do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego były przywiezione przez firmę AQUA MEDIC.

12

Bartosz Blum bardzo lubi robić zdjęcia morskich zwierząt a jego ulubionymi są fotki makro, które nam przedstawił.

1314

Robert Kembłowski – Prezes Klubu podziękował gościowi za spotkanie wręczając mu upominek oraz podziękowanie w ozdobnej oprawie. Właśnie na tego rodzaju spotkaniach akwaryści mogą się wiele nauczyć. Bo nie zastąpi, ani książka, ani internet przekazu wiadomości na żywo i bezpośrednio przez człowieka, który jet praktykiem i potrafi przekazać swoje doświadczenia. Tym bardziej że spotkanie to odbyło się w atmosferze koleżęńskiej przy kawie czy herbacie oraz ciastach domowego wypieku, które przygotowali akwaryści z „Bocji”

 

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.