Weekend Akwarystyczny w Kakadu

0

kakadu1

W dniach 2-3.03.2011 sieć sklepów KAKADU zorganizowała w swoich placówkach spotkania z pasjonatami zwierząt. W Warszawskim Centrum Handlowym ARKADIA zorganizowano Weekend Akwarystyczny. Na przygotowanym do tego celu stanowisku klienci mogli zobaczyć praktyczny sposób zakładania oraz urządzania akwarium. Pracownicy sklepu dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w tematyce zakładania, aranżacji oraz opieki nad akwarium.

 

kakad
7

Na pasjonatów terrarystyki w Parku Handlowym Targówek czekała bardzo ciekawa ekspozycja zwierząt, gdzie można było zobaczyć kajmana karłowatego, pytona siatkowanego, warana czy też pająka ptasznika
5

Kajman karłowaty dorasta do 1,5 metra długości. Zamieszkuje okolice rzek wylewających w porze deszczowej pomiędzy Amazonką i Orinoko oraz zalewowe lasy wokół większych jezior.
3

Jest to najmniejszy przedstawiciel wszystkich krokodyli, dlatego jest możliwość jego hodowli w domowym zbiorniku.
4

2

Mieliśmy możliwość wzięcia do reki młodego krokodyla, oczywiście za zezwoleniem właściciela i pracownika KAKADU.

9
Waran leśny
6

Chrisian Schabinger na spacerze ze swoim waranem. Christian jest z Warszawy i zajmuje się terrarystyką od pięciu lat. W swojej domowej hodowli posiada warana, pytony, pająki, legwana i krokodyle. Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem: schab90@o2.pl

Weekend Akwarystyczno-Terrarystyczny w KAKADU to wyjątkowe wydarzenie, które powinno przybrać formę informacyjno-edukacyjną pośród miłośników zwierząt a zarazem klientów tych sklepów. Idea bardzo słuszna jednak nie spotkała się z dużym zainteresowaniem pośród kupujących. Powodem takowej sytuacji może być słaba reklama tego przedsięwzięcia. Nawet w sklepach w których się odbywały te imprezy plakaty były umieszczone wewnątrz a nie na zewnątrz sklepów. Każdy zainteresowany, gdy stwierdził ze nic konkretnego się nie dzieje wychodził ze sklepu. Zabrakło w informacji afiszowej i internetowej określenia konkretnej godziny o prelekcjach czy też pokazach. Dało się także zauważyć że pomimo tłumu ludzi w centrach handlowych w sklepach zoologicznych było ich mało. Podobno te imprezy mają przybrać charakter cykliczny, więc oby następne edycje Weekendów były bardziej udane i trafiły do szerszego grona zainteresowanych.

Share.

Leave A Reply