Zoopark – Lublin

0

0

W dniach 9 – 10 marca 2013 roku w Lublinie odbyły się targi i wystawa zoologiczna ZOOPARK. Targi odbyły się na nowej hali targowej gdzie wystawiło się wiele firm, stowarzyszeń oraz wystawców indywidualnych. W drugiej hali natomiast odbywały się pokazy psów oraz koni.

00

Pomimo niezbyt przyjaznej pogody, odwiedzających targi było bardzo wielu o czym świadczyły długie kolejki przy kasach i wejściu.

1

Ale nie tylko tłumnie było przy wejściu. Mimo że nowa hala dawała duże możliwości i stoiska były rozstawione dość szeroko to i tak ludzie gromadzili się tam gdzie były największe atrakcje. Takowymi atrakcjami były miedzy innymi pokazy akwarystyczne, jak to nazwały targi w swoim programie targowym.

a1

Pierwsze ze stoisk gdzie można było zobaczyć akwaria zorganizowała firma AQUARIUS MACIEJ KOŚCIUK ze Świdnika.
aq4

Stoisko to składało się z wielu zbiorników nie tylko akwariowych ale również terrarystycznych. Dwa akwaria były zaaranżowane jako czarne wody a dwa to białe wody.

a

Ponieważ oświetlenie tych zbiorników było bardzo słabe a woda wprost brązowa to ciężko było wypatrzeć mieszkańców. Może właśnie o to chodziło aby wszystko wyglądało tajemniczo. Jednym z ciekawszych zwierząt tego zbiornika był płaz beznogi Typhloneetes

a2

Pielęgniczka kakadu forma Orange – Apistogramma cacatuoides
aq3
Zwinniki jarzeńce – Hemigrammus erythrozonus
wzr

W czasie targów zorganizowany był także cykl wykładów, które odbywały się w sali konferencyjnej. Pierwszy wykład akwarystyczny wygłosił Maciej Kościuk na temat „Złote rybki w akwarystyce-piękno i pasja”. W czasie wykładu towarzyszył mu okazały Myszołowiec.
d

Okazałe stoisko z dyskowcami wystawił Andrzej Nowicki. W dwóch zbiornikach zaprezentował dyskowce ze swojej hodowli SUPER DISCUS, która mieści się w Katowicach.d2Pierwszy zbiornik to dyskowce hodowlane różnych odmian i form kolorystycznych.
d2c

W zbiorniku głównym elementem były ryby ale bez dodatków czyli roślin oraz korzeni nie prezentowałyby się tak wspaniale. Jako tło została zastosowana mata z cienkich patyczków, która w bardzo dobry sposób zgrała się z całością aranżacji.

d2ad2bd2dd2ed2fd2g

d1

Drugi zbiornik umieszczono na szafce w której zaprezentowane zostały otrzymane nagrody na ostatnim konkursie dyskowców w Dortmundzie oraz książka autorstwa Andrzeja Nowickiego o Dyskowcach.
d1a

W zbiorniku pływały młode dyskowce.
d1b
Krzyżówka Dyskowca Heckel i Red Brown
dkksiazka1

Na stoisku można było zakupić książkę Andrzeja Nowickiego „Dyskowce Paletki – Atlas Dyskowców” w promocyjnej cenie, oraz otrzymać dedykację autorską.

 

wd

Andrzej Nowicki przedstawił swoją prezentacje zatytułowaną – „Rozmnażanie dzikich Dyskowców i inne Dyskowce Hodowli Superdiscus” W swojej prezentacji przedstawił wiele zdjęć oraz filmów o rozmnożeniu dyskowców dzikich oraz hodowlanych. Po prezentacji Andrzej Nowicki odpowiadał na pytania zadawane przez słuchaczy.
c0

Stoisko które zorganizowali akwaryści z Forum Wężogłowy. Na swoim stoisku zaprezentowali sześć gatunków ryb z rodzaju Channa.
c

Okazuje się że wystawa ta to także spotkanie miłośników tych ciekawych i mało znanych ryb. Na Lubelskich targach odbył się już drugi taki zlot „Channomaniaków” bo tak sami o sobie mówią.
ca1
Akwarium z Wężogłowami
ca1a
Channa bleheri
ca1b
Channa bleheri jest jednym z mniejszych przedstawicieli tego rodzaju
ca2

Surowe drewno z których były wykonane podstawy zbiorników bardzo dobrze komponowało się wobec naturalnych aranżacji w których umieszczono ryby wystawowe. Każdy zbiornik posiadał opis danego gatunku oraz zdjęcie danej ryby.
ca2a

Channa aurantimaculata – Wężogłów pomarańczowo-cętkowany nazywany także Złotą kobrą
ca3
Drugi zbiornik z Channa asiatica
ca3a
Wystrój zbiornika świetnie odzwierciedlał naturalne środowisko życia tych ryb
ca3b
Grube kawałki drzewna oraz korzenie tworzyły naturalne kryjówki w których ryby lubią przebywać w czasie zagrożenia. ca3c
Ale można je było także zobaczyć jak pięknie się prezentują pływając w wolnej toni. ca3d
Channa asiatica
ca4
Zbiornik z Wężogłowami pochodzącymi z Birmy.
ca4a
Channa sp. „Mimetic pulchra”
ca4b
Channa sp. „Mimetic pulchra”
ca5
Zbiornik z młodymi Wężogłowami
ca5a
Parachanna obscura
ca6
Drugi mały zbiornik z młodymi „Chankami”
ca6a
Młody osobnik Channa ornatipinis
wc
Prelekcje zatytułowaną – „Wężogłów – inteligentny drapieżnik” wygłosił Zdzisław Nalepka przedstawiciel Forum Wężogłowy oraz członek Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów.
z

Kolejne stoisko zorganizowane po0d patronatem Forum Zbrojnikowego Wystawę zbrojników zorganizował właściciel sklepu Gruba Ryba z Lublina Aleksander Stefaniak prezentując szereg ciekawych zbrojników w tym jednego z najciekawszych jakim jest L-46 czyli Zbrojnik Zebra.
z12

Hypancistrus zebra osobnik dorosły z młodym.
z3
Młode „Zeberki” wychowane w sklepie Gruba Ryba
z16
Portret kilkuletniego a zarazem najstarszego samca, który wyprowadził już niemało miotów młodych „zeberek”.
z4

L-91   Leporacanthicus triactis
z5
L-168
z6

L-134
z7

L-90
z1

L-200

z9
LDA 31
z10
L-204
z11
L-147
z2
L-007
z13
L-201
z17

W górnych zbiornikach regału swoje rybki żyworodne wystawił Jacek Ambrożkiewicz
z14

z15

wz
Prelekcje zatytułowaną „Metody hodowli i rozmnażania zbrojników na przykładzie wybranych gatunków” wygłosił Aleksander Sfefaniak
aq
W innej części hali targowej wystawił swoje stoisko Lubelski sklep AQUAEL ZOO
aq1
Na stoisku znajdował się zbiornik z Aksolotami meksykańskimi
aq2
Aksolotl jest to postać larwalna Ambystomy meksykańskiej
aq5
Był tez mini zbiorniczek na biurko jako piórnik.
2
Stoisko Fundacji Epicrates na którym było wiele zwierząt egzotycznych
3
W dwóch zbiornikach były żółwie wodno-lądowe o różnych ubarwieniach.
4

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.