ZooWekend – Katowice

1

ZooWekend – Katowice

 

W dniach 27-28.95.2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbyła się  impreza skierowana do wszystkich miłośników zwierząt pod nazwą ZooWekend. Pośród wielu atrakcji jakimi były stoiska wystawiennicze z ptakami, gadami, motylami, kotami oraz psami znalazła się część akwarystyczna zajmująca w stosunku do innych branż dość dużą bo około 1/3 powierzchni całej wystawy. Wśród akwarystycznych wystawców znalazły się stoiska  trzech stowarzyszeń oraz sześciu  firm. Było także stoisko głównego patrona medialnego czyli ZooBranża.

Firma JUWEL na swoim stoisku zaprezentowała trzy zbiorniki z czego dwa urządzone, oraz część ze sprzętem oraz wyposażeniem akwarystycznym, które można było na miejscu zakupić.

Stoisko firmy TROPICAL z pokarmami dla ryb akwariowych, dla gryzoni oraz psów, z możliwością  ich zakupu.

Jedno z największych stoisk zaprezentował Polski Klub Miłośników Dyskowców

Zbiornik wystawiony przez Kazimierza Kraćkowskiego

Zbiornik wystawiony przez Kazimierza Kraćkowskiego

Zbiornik ze zbrojnikami wystawiony przez  Krzysztofa Kluczkę

L – 333

L – 333

L -134

L -66

L -236 White

Zbiornik  wystawiony przez  Krzysztofa Kluczkę

Stoisko firmy Discus Food

Zbiornik wystawiony przez Janusza Zajonza

Polski Klub Miłośników Dyskowców

Stoisko firmy Aquanetta z Krakowa

 

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów na swoim stoisku zaprezentowało trzy zbiorniki z krewetkami.

Forum Akwarystyczne Zagłębia Miedziowego z nietypowymi zbiornikami.

Firma Tropheus Tanganika zaprezentowała na swoim stoisku  pokarmy Nature Food oraz czasopismo Tanganika Magazyn

Firma AQUAEL na swoim stoisku zaprezentowała bardzo ładnie i estetycznie urządzone zbiorniki akwariowe. Zbiorniki zostały urządzone we współpracy ze sklepem amazonia24, specjalistami z  Aquaman Nature Studio, a ryby wystawił Pan Waldemar Jastrzębski z Warszawy. Stoisko to zostało wyróżnione przez organizatorów statuetka za najciekawsze stoisko akwarystyczne.

Okazuje się że pierwsza edycja imprezy pod nazwą ZooWeekend w Katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym należała do całkiem udanych. Trzeba tutaj podkreślić i zaznaczyć że zorganizowanie  tej imprezy w tak prestiżowym miejscu było nie lada wyzwaniem dla organizatorów. Porównując z odbywającą się dwa tygodnie wcześniej podobna imprezą  w Krakowie to tutaj widzieliśmy wyższy poziom, więcej atrakcji oraz większe zainteresowanie samych zwiedzających. Myślę że następna edycja zapowiedziana na 2018 rok będzie jeszcze bogatsza i atrakcyjniejsza.

 

Share.

1 komentarz

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.