Close Menu
GŁÓWNA
RELACJE
MORSKIE
SŁODKOWODNE
MOJE AKWARIA
LITERATURA
LINKI
Facebook
X (Twitter)
Instagram
Najczęściej odwiedzane
XIII Spotkanie Tanganickie
Warszawskie Dni Akwarystyki
Aquapark Reda
Akwarium Gdynia
Preparaty do wody w akwarium słodkowodnym
Aquascaping – Podstawowe zasady
Wielki Atlas Ryb Akwariowych
Mistrzostwa Polski Hodowców Gupika 2023
Facebook
X (Twitter)
YouTube
Google
Pinterest
GŁÓWNA
RELACJE
MORSKIE
SŁODKOWODNE
MOJE AKWARIA
LITERATURA
LINKI
You are at:
Home
»
FAUNA I FLORA
»
ATLAS RYB
»
ryby b
ryby b
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
WYKAZ POLSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
Ł |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
Ś |
T |
U |
W |
Z |
Ż |
Badis assamensis
Badis badis
– Badis błękitnopłetwy, birmański
Badis blosyrus
Badis kyar
Badis pyema
Badis ruber
Badis siamensis
Badis singenensis
Badis sp.
„Buxar”
Badis tuivaiei
Bagrichthys macracanthus
Bagroides melapterus
Bagrus docmak
Baileychromis centropomoides
Balantiocheilos melanopterus
– Brzanka rekinia
Balitoropsis zollingeri
Ballerus ballerus
– Rozpiór
Balitora lancangjiangensis
Barbatula barbatula
– Śliz pospolity
Barbodes wynaadensis
Barboides gracilis
Barbonymus schwanefeldii
– Brzanka wielka (Schwanenfelda)
Barbucca diabolica
Barbus barbus
– Brzana
Barbus plebejus
– Brzana bałkanska
Baryancistrus beggini
– Zbrojnik L 239
Baryancistrus chrysolomus
– Zbrojnik L 47
Baryancistrus demantoides
– Zbrojnik L 200
Baryancistrus sp.
– Zbrojnik L 142, LDA 33
Baryancistrus xanthellus
– Zbrojnik L 018, L 081 L 085, L116, L 117, LDA 060
Bathyaethiops breuseghemi
Bathybates fasciatus
Bathybates ferox
Bathybates minor
Beaufortia kweichowensis
– Cudaczek
Beaufortia leveretti
– Przylga chińska
Bedotia geayi
– Bedocja madagaskarska, (Aterynka)
Belonesox belizanus
– Szczupaczek żyworodny
Belontia hasselti
– Beloncja Hasselta (plastroogonowa)
Belontia signata
– Beloncja cejlońska
Benitochromis finleyi
Benitochromis nigrodorsalis
Benthochromis horii
Benthochromis melanoides
Benthochromis tricoti
Betadevario ramachandrani
Betta albimarginata
Betta bellica
– Bojownik zwadliwy, pręgowany
Betta brederi
– Bojownik Bredera
Betta brownorum
– Bojownik Browna
Betta coccina
– Bojownik szkarłatnoczerwony, czerwony
Betta channoides
Betta dennisyongi
Betta edithae
– Bojownik Edyty
Betta enisae
Betta falx
Betta fusca
Betta foerschi
– Bojownik Foerscha
Betta hipposideros
Betta ibanorum
Betta imbellis
– Bojownik karłowaty (bezbronny)
Betta lehi
Betta livida
Betta macrostoma
– Bojownik plamooki
Betta miniopinna
Betta ocellata
Betta pi
Betta picta
– Bojownik jawajski
Betta prima
Betta pugnax
– Bojownik nadobny (malajski)
Betta rubra
Betta rutilans
Betta siamorientalis
Betta simorum
Betta simplex
Betta smaragdina
– Bojownik szmaragdowy
Betta splendens
– Bojownik syjamski (wspaniały)
Betta stigmosa
Betta strohi
Betta taeniata
– Bojownik pasiasty
Betta tussyae
– Bojownik czerwony
Betta unimaculata
– Bojownik wielki
Bhavania australis
Biotodoma cupido
– Grzebiec zielony
Biotodoma wavrini
– Grzebiec Wawriniego
Biotoecus opercularis
Blicca bjoerkna
– Krąp
Boehlkea fredcochui
– Maranka (tetra) niebieska
Boraras brigittae
– Rozbora borneańska
Boraras maculatus
– Rozbora plamista
Boraras merah
– Rozbora czerwona
Boraras micros
– Mikrorazbora
Boraras naevus
Boraras urophthalmoides
– Rozbora karłowata
Botia almorhae
– Bocja siatkowana
Botia dario
– Bocja królewska
Botia kubotai
Botia lohachata
– Bocja siatkowana
Botia rostrata
– Bocja podwójnie pręgowana
Botia striata
– Bocja pręgowana
Boulengerella cuvieri
Boulengerella maculata
– Szczupieniec plamisty
Boulengerella lateristriga
– Szczupieniec wenezuelski
Boulengerella lucius
– Szczupieniec złoty
Boulengerochromis microlepis
Brachirus harmandi
Brachirus panoides
– Fląderka
Brachychalcinus orbicularis
Brachygobius doriae
– Babka osa
Brachygobius nunus
– Babka karłowata
Brachygobius xanthozonus
– Babka złota
Brachyhypopomus pinnicaudatus
Brachyhypopomus sp.
Brachyhypopomus sp.1
Brachypetersius pseudonummifer
Brachyplatystoma rousseauxii
Brachyplatystoma tigrinumi
Brachyrhamdia marthae
Brachyrhaphis episcopi
– Biskupka
Brevibora dorsiocellata
– Rozbora szmaragdowa, (sumatrzańska)
Brienomyrus brachyistius
Brochiloricaria chauliodon
Bryconalestes longipinnis
– Stadnik długopłetwy (Alestes Chapera)
Bryconaethiops boulengeri
Bryconaethiops macrops
Brycon hilarii
Bryconops melanurus
– Plamiak wysmukły
Buccochromis nototaenia
Buccochromis rhoadesii
Bujurquina mariae
Bujurquina syspilus
– Akara peruwiańska
Bujurquina vittata
Bunocephalus coracoideus
– Drewniak
Bunocephalus knerii
Bunocephalus sp.
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
WYKAZ POLSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
Ł |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
Ś |
T |
U |
W |
Z |
Ż |
Submit
Type above and press
Enter
to search. Press
Esc
to cancel.