Caridina cf. babaulti

cardinaCaridina cf. babaulti

 Istnieje wiele „pseudo” babaulti, które są wynikiem krzyżówki krewetki red cherry z white pearl. W wyniku takiej krzyżówki powstają szare zwykłe krewetki – forma wyjściowa Neocaridiny heteropody. krewetki te mogą się krzyżować z red cherry, yellow fire , green fire, white pearl i blue pearl tworząc kolejne wariacje kolorystyczne.  Natomiast prawdziwe caridina cf. babaulti występują w kilku odmianach i różnią się budową od Neocaridiny heteropody.

Caridina babaulti występuje w naturze od Birmy przez Indie aż po Irak.

Kolor najczęściej zielony, niekiedy beżowy, brązowy, pomarańczowy lub niebieski. Niektóre źródła podają że kolor zmienia się gdy krewetka trzymana jest z nieodpowiednich warunkach (powinna być cały czas zielona), inne że zależy to od nastroju i tła na jakim krewetka przebywa. Jeszcze inne podają że różnokolorowe C. babaulti to odmiany kolorystyczne.

Rozmnażanie:     Przeobrażenie niezupełne. Źródła podają różne dane na temat rozrodu tej krewetki. Wg. http://www.wirbellose.de i http://petshrimp.com jaja C. babaulti są niezwykle małe, a wyklute maluchy mikroskopijnych rozmiarów i trudne do wykarmienia (w akwarium niezbędny jest osad w podłożu, gdyż nim odżywiają się małe). Doświadczenia akwarystów w Polsce są jednak inne – jaja i maluchy mają rozmiar standardowy dla innych Caridina (wyklute C. babaulti mają ok. 2 mm).

Formy barwne:      Babautli – jedna z popularniejszych odmian krewetek, występuje w kolorze brązowym, szarym jak również czarnym. Dosyć późno się wybarwia.

  Babaulti „Zebra” – kształt zwykłej babaulti, barwa ciała brązowo-szara z wyraźnymi pręgami na ciele w równych odstępach. bardzo ładna odmiana tej krewetki. Zwana również babaulti „Stripes”.

Babaulti „Green” – różnią się budową od „zwyklych” babaulti. Jest jasno zielonego koloru ale zdarzają się osobniki pomarańczowe, czerwone.

   Babaulti „Green neon” – możliwe, ze to wyselekcjonowane osobniki „Green”, gdyż mają wyraźniejszy kolor, bardziej jaskrawy.

   Babautli „Black dwarf” – krewetka mało popularna, jest koloru czarnego, ciemno brązowego z wyraźna pręga na grzbiecie.

Caridina cf. babaulti „Babaulti Stripes”