Muzeum Historii Naturalnej – Londyn

0

Muzeum Historii naturalnej w Londynie jest jednym z największych tego rodzaju placówek na świecie. Muzeum zostało otwarte w 1881.

Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów, a całość dzieli się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia.

Najbardziej charakterystycznym pomieszczeniem w budynku jest hala główna,  gdzie obecnie pod sufitem podwieszony jest szkielet olbrzymiego płetwala błękitnego.

Zakonserwowany ogromny Marlin

Widok z góry na hale główną.

Charles Darwin – Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Na górnym pietrze galerii znajduje się plaster wycięty z pnia sekwoi o średnicy 6 metrów.

Galeria poświęcona ssakom morskim gdzie znajduje się  pełnowymiarowy model płetwala błękitnego.

W muzeum znajduje się ogromna ilość eksponatów ssaków, ryb, gadów, płazów i  biologii człowieka.

Sala zwana księżycową

W strefie dinozaurów można zobaczyć  imponujące ich  szkielety oraz  model ruszającego się w różne strony Tyrannosaurus rexa.

W strefie ryb i organizmów wodnych możemy podziwiać niesamowite ilości zakonserwowanych okazów z których tylko część stoi w gablotach udostępnionych do zwiedzania pozostałe znajdują się w magazynowych regałach widoczne poprzez okna wystawowe.

Kolejna ciekawostka to Sky Garden czyli taras widokowy,  który znajduje się na 36 piętrze jednego z drapaczy chmur w Londynie. Wieżowiec ten podobny  z wyglądu do słuchawki telefonu nosi potoczną nazwę  „Walkie Talkie”.

Wejście do Sky garden jest całkowicie bezpłatne, ale wizytę trzeba wcześniej zaplanować i zarezerwować bilety on-line.

Sky Garden to najwyżej położony ogród  w Londynie. Na wysokości 155 metrów nad ziemią rozpościera się widok na każdą stronę  miasta.

Jest też zewnętrzny taras widokowy od strony Tamizy

Na Tamizie widoczny zacumowany HMS Belfast czyli brytyjski krążownik z czasów II wojny światowej, który po wojnie  pełnił służbę na dalekim Wschodzie  do 1966 roku.

W Sky Garden znajdują się kawiarnia oraz restauracja

Londyn to ogromne miasto z wieloma atrakcjami oraz zabytkami. Obowiązkowo trzeba zobaczyć  siedzibę parlamentu, Pałac Backingham, Ogrody Królewskie, Opactwo Westminister. Nie można pominąć Trafalgar Square, Katedry św.Pawła,  mostu i Pałacu Tower. Bardzo efektownie prezentuje się straż konna podczas uroczystej zmiany warty. Można też podziwiać uroki Tamizy z kolejki linowej w Greenwich.

 

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.