Muzeum Historii Naturalnej – Poczdam

0

 

 

Muzeum Historii Naturalnej  znajduje się na Breite Straße i  należy do zespołu architektonicznych klejnotów Poczdamu. Budynek zbudowany został  w 1770 roku, jednak został mocno zniszczony podczas II wojny światowej i odbudowany w latach 1977-1981. Od 2005 roku zabytkowy budynek ma ponownie zabytkową fasadę.

 

Muzeum Historii Naturalnej pokazuje siedliska życia zwierząt rodzimych w Brandenburgii  W Brandenburgii jest około 2000 gatunków zwierząt i roślin, które nie pochodzą stąd. Ten problem jest bardzo wyraźnie zilustrowany w muzeum.  Sale muzealne są rozmieszczone na czterech  poziomach wliczając piwnice gdzie rozmieszczone są akwaria.

 

 

Wiele miejsca poświęconego jest ptakom dziko żyjącym

 

W Muzeum Historii Naturalnej  znajduje się także dział z akwariami. W naturalnie zaaranżowanych akwariach pokazano około 40 gatunków ryb i skorupiaków żyjących w Brandenburgii.  Znajduje się tutaj  22 zbiorniki, które posiadają całkowitą objętość 30 000 litrów.

Niestety ale nie mogliśmy zwiedzić działu z akwariami gdyż był zamknięty. Zrobione fotki zostały przez przysłowiową “dziurke od klucza” czyli szpary w wizjerach drzwiowych.

 

 

Największą rybą w tutejszym akwarium  jest sum, który  jest największym gatunkiem słodkowodnym w Europie.

 

 

Zabytkowe kamieniczki przy Breite Straße

Kościół św. Piotra i Pawła w Poczdamie  powstał w 2 połowie XIX w. jako katolicka świątynia garnizonowa dla żołnierzy tego wyznania,

 

Nauener Tor jest jedną z trzech zachowanych bram miejskich Poczdamu. Został zbudowany w 1754-55 i jest uważany za pierwszą strukturę stylu neogotyckim na kontynencie europejskim.

 

Kościół św. Mikołaja  w stylu późnego klasycyzmu powstał  w pierwszej połowie XVIII wieku. Imponująca kopuła oparta na kolumnowym tamburze została ukończona w latach 1843-48.

 

Na końcu tej uliczki znajduje się Brama Brandenburska, niestety nie mogliśmy jej zobaczyć ze względu na prowadzony remont otoczona była cała parawanami.

Share.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.