Close Menu
GŁÓWNA
RELACJE
MORSKIE
SŁODKOWODNE
MOJE AKWARIA
LITERATURA
LINKI
Facebook
X (Twitter)
Instagram
Najczęściej odwiedzane
XIII Spotkanie Tanganickie
Warszawskie Dni Akwarystyki
Aquapark Reda
Akwarium Gdynia
Preparaty do wody w akwarium słodkowodnym
Aquascaping – Podstawowe zasady
Wielki Atlas Ryb Akwariowych
Mistrzostwa Polski Hodowców Gupika 2023
Facebook
X (Twitter)
YouTube
Google
Pinterest
GŁÓWNA
RELACJE
MORSKIE
SŁODKOWODNE
MOJE AKWARIA
LITERATURA
LINKI
You are at:
Home
»
FAUNA I FLORA
»
ATLAS RYB
»
ryby s
ryby s
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
WYKAZ POLSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
Ł |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
Ś |
T |
U |
W |
Z |
Ż |
Sabanejewia aurata
– Koza złotawa, Kózka złotawa
Sahyadria denisonii
– Brzanka Denisona
Salmo salar
– Łosoś
Salmo marmoratus
– Pstrąg marmurkowy
Salmo trutta
– Pstrąg
Salminus brasiliensis
– Dorado brazylijskie
Salvelinus alpinus
– Golec zwyczajny, Pstrąg alpejski
Salvelinus fontinalis
– Pstrąg źródlany
Sandelia bainsii
Sander lucioperca
– Sandacz
Sarcocheilichthys czerskii
– Pieskar-wargowiec Czerskiego
Sargochromis giardi
Sarotherodon linnellii
Sarotherodon melanotheron
– Tilapia wielkogłowa
Satanoperca daemon
– Ziemiojad demon
Satanoperca jurupari
– Ziemiojad spiczastogłowy
Satanoperca leucosticta
– Ziemiojad pstry
Satanoperca mapiritensis
Satanoperca pappaterra
Satanoperca rhynchitis
Sawbwa resplendens
– Ukleja naga
Scaphirhynchus platorynchus
– Łopatonos amerykański
Scardinius erythrophthalmus
– Wzdręga (Krasnopiórka)
Scatophagus argus
– Argus zielony
Schilbe intermedius
Schilbe mystus
Schismatogobius ampluvinculus
Schistura balteata
Schistura beavani
Schistura notostigma
– Śliz pomarańczowoplamy
Schistura pridii
Schistura savona
– Bocja himalajska
Schistura scaturgina
Schistura sp.
Schwetzochromis neodon
Sciaenochromis fryeri
– Pyszczak lazurowy
Scleromystax barbatus
– Kirysek brodaty, czaprakowy
Scleropages formosus
– Arowana azjatycka
Scleropages jardinii
– Arowana australijska
Scobinancistrus aureatus
– Zbrojnik L 014
Scobinancistrus pariolispos
– Zbrojnik L 133
Scriptaphyosemion brueningi
Scriptaphyosemion liberiense
– Proporczykowiec kalabarski
Scriptaphyosemion roloffi
– Proporczykowiec Roloffa
Scriptaphyosemion schmitti
– Proporczykowiec Schmitta
Selenotoca multifasciata
– Selenotoka wielopręga
Semaprochilodus insignis
– Flagowiec srebrny
Semaprochilodus taeniurus
– Leszczanka nakrapiana
Serpenticobitis octozona
Serranochromis macrocephalus
– Tilapia wielkogłowa
Serrapinnus kriegi
Serrasalmus rhombeus
– Pirania cętkowana
Sewellia lineolata
– Przylga siatkowana
Sewellia marmorata
– Przylga wietnamska
Shuja horei
Sicyopterus japonicus
Sillaginopsis panijus
– Sylanus gangesowy
Silurus glanis
– Sum pospolity
Simochromis diagramma
Simpsonichthys santanae
Sinibotia pulchra
Sinogastromyzon wui
Skiffia bilineata
– Skiffia dwupręga (Żyworódka dwusmugowa)
Skiffia francesae
– Skiffia złota
Skiffia multipunctata
Sorubim lima
– Sorubim szpachlogłowy
Sorubimichthys planiceps
Spathodus erythrodon
Spectracanthicus punctatissimus
– Zbrojnik L 016, L 030, L 315
Sperata aor
Sphaerichthys acrostoma
Sphaerichthys osphromenoides
– Gurami czekoladowy, Czekoladowiec malajski
Sphaerichthys selatanensis
– Czekoladowiec borneański
Sphaerichthys vaillanti
Squalius squalus
Steatocranus casuarius
– Garbacz hełmiasty
Steatocranus irvinei
– Garbacz niebieskowargi
Steatocranus tinanti
– Garbacz kataraktowy
Sternarchogiton nattereri
Stigmatochromis melanchros
Stigmatogobius sadanundio
– Babka plamkowana
Stiphodon atropurpureus
– Babka sumatrzańska
Stiphodon ornatus
– Babka tęczowa
Stiphodon sp.
Stomatepia mariae
Sturisoma aureum
– Sturisoma złocista
Sturisoma nigrirostrum
Sturisoma panamense
Sturisomatichthys festivum
Sundadanio axelrodi
– Rozbora 'blue’ (Axelroda)
Sundadanio rubellus
Squalius alburnoides
– Kalandino
Squalius cephalus
– Kleń
Squalius pyrenaicus
– Kleń iberyjski
Symphysodon aequifasciata
– Paletka (Dyskowiec)
Symphysodon discus
– Dyskowiec właściwy (Paletka)
Symphysodon heraldi
– Dyskowiec (Paletka)
Synaptolaemus latofasciatus
Synbranchus marmoratus
– Węgorz bagienny
Syncrossus beauforti
– Bocja kameleon
Syncrossus berdmorei
– Bocja indochińska
Syncrossus helodes
– Bocja tygrysia
Syncrossus hymenophysa
– Bocja tygrysia
Synodontis acanthomias
– Giętkoząb białowąsy
Synodontis afrofischeri
– Giętkoząb ciemnoplamy
Synodontis alberti
– Giętkoząb Alberta
Synodontis angelica
– Giętkoząb perlistoplamy
Synodontis bastiani
– Giętkoząb lśniący
Synodontis batesii
– Giętkoząb żółtoplamy
Synodontis brichardi
– Giętkoząb strumieniowy
Synodontis budgetti
– Giętkoząb brunatny
Synodontis camelopardalis
– Giętkoząb marmurkowy (leopardzi)
Synodontis caudovittatus
– Giętkoząb białopłetwy
Synodontis clarias
– Giętkoząb rdzawy
Synodontis congicus
– Giętkoząb kongijski
Synodontis contractus
– Giętkoząb długopyski
Synodontis courteti
– Giętkoząb łaciaty
Synodontis decorus
– Giętkoząb ozdobny
Synodontis dhonti
Synodontis euptera
– Giętkoząb wielkopłetwy
Synodontis flavitaeniatus
– Giętkoząb żółtopasy
Synodontis filamentosus
– Giętkoząb nakrapiany
Synodontis frontosus
– Giętkoząb punktowany
Synodontis gambiensis
– Giętkoząb złocisty
Synodontis granulosus
– Giętkoząb obrzeżony
Synodontis greshoffi
– Giętkoząb Greshoffa
Synodontis haugi
– Giętkoząb czarny
Synodontis ilebrevis
Synodontis longirostris
– Giętkoząb długonosy
Synodontis macrops
– Giętkoząb wielkooki
Synodontis macrostoma
– Giętkoząb piszczący
Synodontis marmoratus
– Giętkoząb marmurkowy
Synodontis multimaculatus
– Giętkoząb wielokropkowany
Synodontis multipunctata
– Giętkoząb cętkowany
Synodontis nigrita
– Giętkoząb ciemny, Sumik pierzastobrody
Synodontis nigriventris
– Giętkoząb czarnobrzuchy (Opaczek)
Synodontis nigromaculatus
– Giętkoząb kropkowany
Synodontis njassae
– Giętkoząb malawijski
Synodontis notatus
– Giętkoząb znaczony
Synodontis nummifer
– Giętkoząb dwuplamy
Synodontis obesus
– Giętkoząb błękitny
Synodontis ocellifer
– Giętkoząb groszkoplamy
Synodontis ornatipinnis
– Giętkoząb białopasy
Synodontis petricola
– Giętkoząb czarnopłetwy
Synodontis pleurops
– Giętkoząb widłosterny
Synodontis polli
– Giętkoząb Polla
S
ynodontis rebeli
– Giętkoząb kameruński
Synodontis resupinatus
– Giętkoząb szary
Synodontis robbianus
– Giętkoząb czerwonawy
Synodontis robertsi
– Giętkoząb wielkoplamy
Synodontis schall
– Giętkoząb Schalla
Synodontis schoutedeni
– Gietkoząb lamparci
Synodontis smiti
– Gietkoząb piaskowy
Synodontis soloni
– Gietkoząb ostroogonowy
Synodontis sp.
Synodontis velifer
– Giętkoząb żaglopłetwy
Synodontis victoriae
– Giętkoząb wiktoriański
Synodontis waterloti
– Giętkoząb Waterlota
Systomus asoka
Systomus orphoides
– Brzanka czerwonolica
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
WYKAZ POLSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
Ł |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
Ś |
T |
U |
W |
Z |
Ż |
Submit
Type above and press
Enter
to search. Press
Esc
to cancel.