Close Menu
GŁÓWNA
RELACJE
MORSKIE
SŁODKOWODNE
MOJE AKWARIA
LITERATURA
LINKI
Facebook
X (Twitter)
Instagram
Najczęściej odwiedzane
Preparaty do wody w akwarium słodkowodnym
Aquascaping – Podstawowe zasady
Wielki Atlas Ryb Akwariowych
Mistrzostwa Polski Hodowców Gupika 2023
Wielki Atlas Roślin Akwariowych
Wspomnienie o Iwonie Rupert
Zoo – Opole
Akwarystyka PGE Narodowy
Facebook
X (Twitter)
YouTube
Google
Pinterest
GŁÓWNA
RELACJE
MORSKIE
SŁODKOWODNE
MOJE AKWARIA
LITERATURA
LINKI
You are at:
Home
»
FAUNA I FLORA
»
ATLAS RYB
»
ryby p
ryby p
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
WYKAZ POLSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
Ł |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
Ś |
T |
U |
W |
Z |
Ż |
Pachypanchax omalonotus
– Szczupieńczyk madagaskarski
Pachypanchax playfairii
– Szczupieńczyk Playfaira
Paleolamprologus toae
Pallidochromis tokolosh
Pelmatolapia mariae
– Tilapia Marii
Panamius panamensis
– Pielęgnica panamska
Panaqolus albivermis
– Zbrojnik L 204
Panaqolus albomaculatus
– Zbrojnik LDA 031
Panaqolus claustellifer
– Zbrojnik L – 306
Panaqolus maccus
– Zbrojnik L 104, L 162, LDA 022
Panaqolus sp.
– Zbrojnik L 206
Panaque bathyphilus
– Zbrojnik L 90
Panaque cf. armbrusteri L027 (Xingu)
– Zbrojnik L 027
Panaque nigrolineatus
– Zbrojnik czarnopasy L 190
Panaque sp.
– Zbrojnik L 191
Panaque sp.
– Zbrojnik L 330
Panaque suttonorum
– Zbrojnik niebieskooki
Pangasianodon hypophthalmus
– Sum rekini
Pangasius pangasius
Pangasius sanitwongsei
Pangio doriae
Pangio kuhlii
– Piskorek (Cierniooczek) sumatrzański
Pangio myersi
– Piskorek (Cierniooczek) Myersa
Pangio oblonga
Pangio semicincta
Pangio shelfordii
Pantodon buchholzi
– Motylowiec
Pao cochinchinensis
– Kolcobrzuch pawiooki
Pao leiurus
Pao palembangensis
Pao
suvattii
– Kolcobrzuch
Papyrocranus afer
– Brzeszczotek afer
Parabotia fasciata
Paracanthocobitis zonalternans
Parachanna obscura
– Wężogłów afrykański
Paracheirodon axelrodi
– Neon czerwony
Paracheirodon innesi
– Neon Innesa
Paracheirodon simulans
– Neon zielony
Parachela oxygastroides
– Śmiglaczek szklisty
Parachromis dovii
– Pielegnica lamparcia
Parachromis multifasciatum
Parachromis friedrichsthalii
Parachromis managuensis
– Pielegnica managuańska (jaguarowa)
Paracyprinochromis brieni
Paracyprinochromis nigripinnis
Parailia pellucida
Paralabidochromis sauvagei
Parambassis pulcinella
– Przeźroczka hełmiasta
Parambassis ranga
– Przeźroczka indyjska
Parambassis wolffii
– Przeźroczka
Paramisgurnus dabryanus
Parananochromis longirostris
Parancistrus aurantiacus
– Parawąsacz spłaszczony L 56
Paraneetroplus bulleri
Paraphanius mento
Parapimelodus valenciennis
Parasphaerichthys ocellatus
Paratilapia polleni
– Tilapia madagaskarska
Paratrygon aiereba
Parauchenoglanis punctatus
Paretroplus damii
Paretroplus kieneri
Paretroplus maromandia
Paretroplus maculatus
Paretroplus menarambo
Paretroplus nourissati
Paretroplus petiti
Paretroplus polyactis
Paretroplus tsimoly
Pareutropius buffei
– Szklistniczek nigeryjski
Pareutropius debauwi
Parhomaloptera microstoma
Poropanchax luxophthalmus
– Lśniącooczka wielooka
(Blyskotek wielkooki)
Parosphromenus anjunganensis
Parosphromenus deissneri
– Sumatrzak Deissnera
Parosphromenus filamentosus
– Sumatrzak płomykoogonowy
Parosphromenus nagyi
– Sumatrzak Nagya
Parosphromenus tweediei
Parotocinclus eppleyi
Parotocinclus haroldoi
Parotocinclus jumbo
– Zbrojnik LDA 25
Parotocinclus maculicauda
– Otocinklus czerwonawopłetwy
Peckoltia braueri
– Zbrojnik L 121, L 135, L305
Peckoltia brevis
– Zbrojnik LDA 78
Peckoltia compta
– Zbrojnik L 134
Peckoltia lineola
– Zbrojnik L 202
Peckoltia oligospila
– Zbrojnik L 006
Peckoltia sp.
– Zbrojnik L 103
Peckoltia sp.
– Zbrojnik L 205
Peckoltia sp.
– Zbrojnik L 243, LDA 086
Peckoltia sp.
– Zbrojnik L 288
Peckoltia sabaji
– Zbrojnik L 75, L124, L301, LDA02
Peckoltia vittata
– Pekolcja prążkowana L 15
Pelmatochromis buettikoferi
Pelvicachromis pulcher
– Barwniak czerwonobrzuchy
Pelvicachromis roloffi
– Barwniak Roloffa
Pelvicachromis subocellatus
– Barwniak purpurowy
Pelvicachromis taeniatus
– Barwniak szmaragdowy
Perca fluviatilis
– Okoń
Perca flavescens
– Okoń żółty
Percina caprodes
– Okoń amerykański
Perccottus glenii
– Trawianka
Periophthalmus argentilineatus
– Poskoczek motylowy
Periophthalmus barbarus
– Poskoczek mułowy
Periophthalmus novemradiatus
Perrunichthys perruno
Petenia splendida
Pethia aurea
Pethia erythromycter
Pethia conchonius
– Brzanka różowa
Pethia cumingii
– Brzanka cejlońska (Cuminga)
Pethia gelius
– Brzanka kropkowana
Pethia nigrofasciata
– Brzanka purpurowa
Pethia padamya
– Brzanka odeska (birmańska)
Pethia phutunio
– Brzanka karłowata
Pethia setnai
Pethia stoliczkana
– Brzanka Stoliczki
Pethia ticto
– Brzanka dwuplama
Petitella bleheri
– Zwinnik Blehera
Petitella georgiae
– Czerwonogłówka
Petitella rhodostoma
– Zwinnik czerwonousty
Petrochromis ephippium „Moshi Yellow”
Petrochromis famula
Petrochromis fasciolatus
Petrochromis macrognathus
Petrochromis polyodon
Petrochromis trewavasae
Petrotilapia microgalana
Phallichthys amates
– Wesoła wdówka
Phallichthys tico
Phalloceros caudimaculatus
– Jednoplamka
Phalloptychus januarius
– Styczniówka
Pharyngochromis acuticeps
Phenacogaster tegatus
Phenacogrammus aurantiacus
Phenacogrammus interruptus
– Świecik kongolański
Phenagoniates macrolepis
– Płomiennik panamski
Phoxinus phoxinus
– Strzebla potokowa
Phractocephalus hemioliopterus
– Sum czerwonoogonowy
Piaractus brachypomus
– Pirania pacu
Pimelodus blochii
Pimelodus maculatus
– Mandi plamisty
Pimelodus ornatus
– Mandi niebieskawy
Pimelodus pictus
– Mandi mały
Placidochromis electra
– Pyszczak pręgooki
Placidochromis milomo
Placidochromis phenochilus
Planiloricaria cryptodon
Platydoras armatulus
– Sum liniowy (Platydora kolczasta)
Platydoras costatus
Platydoras hancockii
– Sum skrzeczący, (Żebrowień mrukliwy)
Platysilurus malarmo
Platystacus cotylephorus
Platystomatichthys sturio
– Sum jesiotrowy
Plecodus straeleni
Plesiomyzon baotingensis
Plesiotrygon iwamae
Poecilia chica
Poecilia formosa
– Molinezja meksykańska
Poecilia latipinna
– Molinezja szerokopłetwa
Poecilia latipunctata
– Molinezja szerokokropkowana
Poecilia reticulata
– Gupik (Pawie oczko)
Poecilia salvatoris
– Molinezja salwadorska
Poecilia sphenops
– Molinezja ostrousta
Poecilia velifera
– Molinezja żaglopłetwa
Poecilia wingei
– Gupik (Żyworódka) Endlera
Poecilia vivipara
Poeciliopsis gracilis
Poecilocharax weitzmani
– Samotniczek neonowy
Pollimyrus castelnaui
Polycentropsis abbreviata
– Liścień afrykański, Obrębka
Polycentrus schomburgki
– Wielocierń amerykański
Polynemus paradiseus
– Rajski nitkowiec
Polyodon spathula
– Wiosłonos amerykański
Polypterus bichir
– Wielopłetwiec, miastuga
Polypterus delhezi
– Wielopłetwiec pancerny (Delhezi)
Polypterus endlicherii
– Wielopłetwiec afrykański
Polypterus ornatipinnis
– Wielopłetwiec ozdobny
Polypterus senegalus
– Wielopłetwiec senegalski
Polypterus palmas
– Wielopłetwiec marmurkowy
Polypterus teugelsi
Polypterus weeksii
Pomoxis nigromaculatus
– Bass czarny
Poropanchax normani
– Lśniącooczka Normana
Potamorrhaphis guianensis
Potamotrygon brachyura
Potamotrygon constellata
Potamotrygon falkneri
Potamotrygon henlei
Potamotrygon hystrix
Potamotrygon leopoldi
Potamotrygon magdalenae
Potamotrygon motoro
– Płaszczka plamista
Potamotrygon orbignyi
Potamotrygon schroederi
– Płaszczka Szredera (rozetkowa)
Potamotrygon scobina
Potamotrygon jabuti
Potamotrygon wallacei
Potamotrygon yepezi
– Płaszczka Jepeza
Priapella chamulae
– Piękniczka niebieskooka
Priapella intermedia
– Piękniczka błękitnooka
Prionobrama filigera
– Promieniak białopłetwy, Bystrzyk szklisty
Pristella maxillaris
– Prystelka barwna
Probarbus jullieni
Procatopus aberrans
– Lśniącooczka zielona
Procatopus nototaenia
– Błyskotek czerwonogrzbiety, Lśniącooczka czerwonogrzbieta
Prognathochromis perrieri
Proterorhinus semilunaris
– Babka rurkonosa
Protocheirodon pi
Protomelas fenestratus
Protomelas spilonotus
Protomelas taeniolatus
Protomyzon whiteheadi
Protopterus aethiopicus
– Prapłetwiec abisyński
Protopterus annectens
– Prapłetwiec brunatny
Protopterus dolloi
– Prapłetwiec czarny, afrykański
Psammochromis riponianus
Pseudacanthicus leopardus
– Nibytarczobok plamisty, L 114, LDA-07
Pseudacanthicus pirarara
– Zbrojnik L 025
Pseudacanthicus pitanga
– Zbrojnik L 024
Pseudacanthicus sp.
– Zbrojnik L 065
Pseudacanthicus sp.
– Zbrojnik L 273
Pseudacanthicus spinosus
– Nibytarczobok ciernisty L 160
Pseudobunocephalus amazonicus
Pseudocorynopoma doriae
– Płetwianka Dorii
Pseudocrenilabrus multicolor
– Gębacz wielobarwny
Pseudocrenilabrus nicholsi
Pseudocrenilabrus philander
– Gębacz miedziany (południowo-afrykański)
Pseudogastromyzon myersi
– Cudaczek, Przylga chińska
Pseudohemiodon apithanos
Pseudohemiodon lamina
Pseudolaguvia ferruginea
Pseudomugil furcatus
– Modrook słoneczny
Pseudomugil gertrudae
– Modrook Gertrudy
Pseudomugil luminatus
– Modrook Red Neon
Pseudomugil paskai
Pseudomugil signifer
Pseudomystus siamensis
– Azjatycki sum owadożerny
Pseudopimelodus bufonius
Pseudoplatystoma corruscans
Pseudoplatystoma fasciatum
– Sum płaskopyski
Pseudorasbora
parva
– Czebaczek amurski
Pseudorinelepis genibarbis
– Zbrojnik 'Szyszka’
Pseudosimochromis babaulti
Pseudosimochromis curvifrons
Pseudosphromenus cupanus
– Ostrogon (Pseudogurami) z Kupang
Pseudosphromenus dayi
– Ostrogon (Pseudogurami) Daya
Pseudotropheus acei
– Pyszczak złotopłetwy
Pseudotropheus brevis
– Pyszczak brązowy
Pseudotropheus crabro
– Pyszczak szerszeń
Pseudotropheus cyaneorhabdos
– Pyszczak „Maingano”
Pseudotropheus johanni
– Pyszczak Johana
Pterochromis congicus
Pterolebias hoignei
Pterolebias longipinnis
– Zagrzebiec długopłetwy
Pterolebias zonatus
Pterophyllum altum
– Żaglowiec wysoki
Pterophyllum leopoldi
– Żaglowiec Leopolda
Pterophyllum scalare
– Żaglowiec skalar
Pterosturisoma microps
Pterygoplichthys disjunctivus
Pterygoplichthys gibbiceps
– Zbrojnik lamparci L 165
Pterygoplichthys joselimaianus
– Zbrojnik L 001, L 022
Pterygoplichthys multiradiatus
– Zbrojnik żaglopłetwy L 154
Pterygoplichthys pardalis
– Zbrojnik L 21
Pterygoplichthys xinguensis
– Zbrojnik L 83
Ptychochromis insolitus
Ptychochromis oligacanthus
Ptychochromoides vondrozo
Ptyochromis fischeri
Pundamilia nyererei
Pundamilia pundamilia
Pungitius pungitius
– Cierniczek
Pungu maclareni
Puntigrus anchisporus
– Brzanka borneańska
Puntius bimaculatus
– Brzanka dwucentkowa
Puntius binotatus
– Brzanka plamista (dwupunktowa)
Puntius chola
Puntius dunckeri
– Brzanka Dunckera (clown)
Puntius everetti
– Brzanka Everetta
Puntius lateristriga
– Brzanka czarnopręga
Puntius johorensis
– Brzanka liniowana
Puntius lineatus
– Brzanka prążkowana
Puntius mahecola
Puntius oligolepis
– Brzanka wielkołuska
Puntigrus partipentazona
– Brzanka kambodżańska
Puntius semifasciolatus
– Brzanka zielona (siedmiopręga) (brokatowa)
Puntius snyderi
Puntigrus tetrazona
– Brzanka sumatrzańska
Puntius titteya
– Brzanka Titteya (smukła ) (wysmukła)
Puntius vittatus
– Brzanka indyjska (pręgopłetwa)
Pygocentrus nattereri
– Pirania czerwona, Natterera
Pygocentrus piraya
– Pirania
Pylodictis olivaris
– Sumik płaskogłowy
Pyrrhulina brevis
Pyrrhulina laeta
Pyrrhulina spilota
Pyrrhulina vittata
– Smuklacz plamisty
Quintana atrizona
– Pięciosmużka
WYKAZ ŁACIŃSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
T |
U |
V |
W |
X |
Y |
Z |
WYKAZ POLSKI
| A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
Ł |
M |
N |
O |
P |
R |
S |
Ś |
T |
U |
W |
Z |
Ż |
Submit
Type above and press
Enter
to search. Press
Esc
to cancel.